Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka

Znamy nowe Krajowe Klastry Kluczowe

9 kolejnych klastrów uzyskało status Krajowego Klastra Kluczowego. System KKK ma na celu wyłonienie spośród działających obecnie klastrów w Polsce takich podmiotów, które mają istotny potencjał dla rozwoju polskiej gospodarki i są konkurencyjne oraz innowacyjne w aspekcie międzynarodowym.

więcej »

BeZee – edukacyjne orzeźwienie ponownie w Gdańsku

Światowi eksperci, startupy edukacyjne i merytoryczna dyskusja w gronie ponad 300 nauczycieli, o tym, jak powinny wyglądać współczesne szkoły. To właśnie BeZee – konferencja organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk, która odbędzie się 15 listopada w Europejskim Centrum Solidarności.

więcej »

Cykl bezpłatnych szkoleń „Przedsiębiorstwo z klimatem”

Koszty związane z energią są jednymi z najistotniejszych, stałych kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W obliczu rosnących cen energii, coraz większą uwagę przykłada się do jej efektywnego wykorzystywania. Jej racjonalne zużycie w przedsiębiorstwie przynosi wymierne korzyści finansowe i wizerunkowe dla firmy.

więcej »

60 tysięcy złotych na rozwój firmy– Youth Business Poland startuje z konkursem dla początkujących przedsiębiorców!

60 000 zł na rozwój firmy oraz intensywne wsparcie mentoringnowe, szkoleniowe i doradcze. To tylko cześć założeń ruszającego projektu Katalizator Rozwoju Firmy organizowanego przez Youth Business Poland w partnerstwie z CVC Capital Partners, PwC. Projekt i konkurs rusza 17 października a zgłaszać można się do 6 listopada.

więcej »

3MT - Konkurs dla doktorantów

Do 3 listopada doktoranci łódzkich uczelni mogą aplikować do konkursu na najlepszą prezentację naukową. Konkurs organizowany jest w Łodzi po raz trzeci i należy do międzynarodowej sieci Three Minute Thesis. Nagroda główna to 2000 zł, ale konkurs to przede wszystkim szansa na zwiększenie zrozumienia prowadzonych badań naukowych wśród osób związanych z mediami i biznesem.

więcej »

Źródła finansowania startupów cz. 2 - Aniołowie biznesu

Pojęcie “aniołów biznesu” (z ang. business angel albo częściej: angel investor) zostało użyte po raz pierwszy w 1978 roku przez Williama Wetzela, profesora uniwersytetu New Hampshire. Wetzel opisywał w ten sposób przedsiębiorców inwestujących w startupy we wczesnych fazach rozwoju (seed stage), które potrzebują relatywnie niskich kwot zaangażowania finansowego ...

więcej »

Festiwal Innowacji i Technologii - Gliwice

Po raz pierwszy w Gliwicach – mieście będącym członkiem Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association) będzie miał miejsce FESTIWAL INNOWACJI i TECHNOLOGII. Wydarzenie obejmuje w tym roku: IV Międzynarodowe Forum Innowacji, Międzynarodowe Targi IT.

więcej »

powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarz | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2016 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości