Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
publikacje
publikacje

"Innowacje w sektorze usług – przewodnik po systematyce oraz przykłady dobrych praktyk"

Publikacja omawia istotę usług i innowacyjności w sektorze usług. W części praktycznej zaprezentowano liczne przykłady dobrych praktyk wdrażania innowacji w usługach zarówno z sektora prywatnego jak i publicznego.
Takie podejście pozwala zrozumieć i poszerzyć postrzeganie istoty innowacji, często zbyt pochopnie zawężanej jedynie do zmian w produktach, procesach lub w organizacji.

Publikację cechuje wysoki poziom wiedzy praktycznej przydatny zwłaszcza dla tych, którzy rozważają uruchomienie własnego biznesu opartego na oryginalnym pomyśle.

 

"Czy Twoja firma jest innowacyjna? Jak poszukiwać innowacji w sektorze usług? Podpowiedzi dla MSP"

Publikacja stanowi oryginalne ujęcie problematyki innowacji w usługach i przekrojowe spojrzenie na nią z wielu punktów widzenia. Zawiera ciekawe przykłady innowacji w biznesie oraz omówienie najnowszych trendów w projektowaniu usług, m.in. User Experience – projektowanie doświadczeń klienta, Crowdsourcing – zbieranie informacji z „tłumu” konsumentów na portalach społecznościowych czy Services Co-Design – współprojektowanie usług i współprojektowanie doświadczeń z udziałem obecnych i przyszłych klientów. Książka dostarcza wielu nowych pomysłów, inspiracji i doświadczeń przydatnych dla rozwoju działalności gospodarczej.

 

"E-biznes – innowacje w usługach. Teoria, praktyka, przykłady"

Publikacja poświęcona jest jednemu z najdynamiczniej rozwijających się aspektów innowacji w usługach, tj. e-biznesowi. Omawia przemiany sektora usług, kwestie odnoszące się do praw, modeli i przyjętych schematów funkcjonowania e-biznesu oraz zagadnienia praktyczne zobrazowane dziesiątkami przykładów wziętych z życia. Książka w sposób kompleksowy i wielowątkowy pokazuje związki między innowacjami w usługach, e-biznesem oraz wysokimi efektami finansowymi prowadzenia działalności gospodarczej w sferze wirtualnej.

 

 

E-usługi

Zbiór kilkudziesięciu e-booków z eksperckimi opracowaniami i analizami dotyczącymi rynku i biznesu elektronicznego w Polsce. Publikacje zawierają m.in. porady na temat budowania modeli biznesowych, analizy polskich regulacji prawnych dotyczących e-gospodarki, przykłady najbardziej popularnych usług internetowych na świecie. Szereg pozycji zawiera wiedzę praktyczną, która ułatwić może prowadzenie działalności ale też stać się inspiracją dla osób chcących założyć nowy biznes internetowy.

 

 

"Świadczenie usług w Unii Europejskiej"

Świadczenie innowacyjnych usług o wysokiej wartości dodanej ma być europejskim sposobem na kryzys i konkurencję z dynamicznie rosnącymi i konkurencyjnymi kosztowo gospodarkami takich krajów jak Brazylia, Indie czy Chiny. Mimo wpisania swobody handlu do unijnych traktatów, w rzeczywistości swobodny przepływ usług napotyka na liczne bariery. Niniejsza publikacja stanowi całościowe przedstawienie zagadnień, których musi być świadomy przedsiębiorca planujący rozpocząć transgraniczne świadczenie usług.

 

 powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości