Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
CSR - źródło innowacji społecznych
CSR - źródło innowacji społecznych

Konkurs o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR - spotkanie informacyjne

PARP zaprasza na spotkanie informacyjne na temat konkursu o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR, które odbędzie się 26 listopada w Warszawie. Będzie można zapoznać się z zasadami konkursu, doświadczeniami z poprzedniej edycji oraz projektami aktualnie realizowanymi. Spotkanie zakończy debata ekspertów ”Jak wdrażać CSR w MSP”.

więcej...


Ruszył konkurs dla MSP o udzielenie wsparcia na wdrożenie CSR

Do 20 maja 2013r. mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility, CSR).

więcej...


Odpowiedzialność popłaca – CSR a innowacyjność

Przedsiębiorca, który w życiu zawodowym uwzględnia interes społeczny oraz szanuje środowisko naturalne, wpisuje się w nurt społecznie odpowiedzialnego biznesu. Dodatkowo, umiejętnie wdrażając inicjatywy z zakresu CSR, może podnieść innowacyjność swojej firmy.

więcej...


CSR dla firm

Wielu właścicieli MSP dostrzega korzyści z działań CSR, wskazując na wzrost innowacyjności firmy i budowanie marki. Na razie jednak działania z zakresu CSR w Polsce nie są jeszcze zbyt popularne wśród przedsiębiorstw. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ARI, większość kadr kierowniczych nie zna nawet definicji pojęcia CSR (64 procent).  

więcej...


Społeczna odpowiedzialność MŚP

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) staje się w Polsce coraz bardziej popularna.  Duże firmy często i chętnie angażują się różnego typu działania z tego zakresu. Jednak małe i średnie organizacje wciąż nie do końca rozumieją istotę CSR. Tylko 26% przedstawicieli mikro firm zna pojęcie społecznej odpowiedzialności biznesu, a 56% z nich stosuje zasady CSR w swoich przedsiębiorstwach. Czy MŚP nie dostrzegają korzyści wynikających z działalności CSR? A może uważają, że CSR to domena firm bogatych i dużych? 

więcej...


CSR – utopia czy trwała zmiana w biznesie?

Celem każdej działalności biznesowej jest zysk, jednak drogi prowadzące do tego celu bywają różne. Jedną z nich wyznacza CSR (ang. Corporate Social Responsibility), czyli zarządzanie organizacją zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności. To droga najbardziej wymagająca, ale zarazem mogąca przynieść trwałe korzyści. CSR zmienia biznesowe paradygmaty, na nowo odkrywając i podkreślając znaczenie związków organizacji z jej otoczeniem. Jest nowoczesnym modelem zarządzania organizacją, który ułatwia funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku i jednocześnie podnosi innowacyjność firmy. 

więcej...


CSR – źródło innowacji społecznych

CSR nie może być charytatywnym wybielaczem wizerunku – brzmi jeden z wniosków na zakończenie konferencji „CSR jako źródło innowacji społecznych”, która podsumowała projekt „Promocja standardów społecznej odpowiedzialności w przedsiębiorstwach”, realizowany wspólnie PKPP Lewiatan, firma Deloitte oraz NSZZ Solidarność.

więcej...


powrót | do góry | strona główna | mapa serwisu | kalendarium | regulamin serwisu | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości