Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/03/11 11:47:34
Turniej innowacji społecznych instytutu EBI

Instytut Europejskiego Banku Inwestycyjnego organizuje drugą edycję turnieju innowacji społecznych. Celem turnieju jest wspieranie innowacyjnych pomysłów oraz identyfikowanie i nagradzanie możliwości mogących przynieść istotne korzyści dla społeczeństwa lub wykazujących się najlepszymi praktykami o konkretnych, adaptowalnych rezultatach. Jego zadaniem jest promowanie tworzenia wartości społecznych w zakresie walki z wykluczeniem społecznym.

Do tego turnieju można zgłosić projekty w różnych dziedzinach – od edukacji i opieki zdrowotnej poprzez nowe technologie, nowe systemy i nowe procesy po środowisko naturalne i miejskie. Usprawnienia w tych dziedzinach są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie, a innowacje społeczne mogą mieć istotny wpływ społeczny. W związku z wprowadzeniem nagrody specjalnej, w 2013 r. dodatkowego znaczenia nabiorą środowisko miejskie i naturalne.

Turniej ma na celu przyciągnięcie zainteresowania zarówno organizacji not-for-profit jak i działających dla zysku. Udział w nim mogą wziąć osoby lub zespoły z krajów członkowskich Unii Europejskiej, krajów kandydujących oraz krajów EFTA.

Projektybędą rywalizować o nagrody w wysokości 25 000 EUR i 10 000 EUR a dodatkowo w kategorii Środowisko Miejskie i Naturalne - o Nagrodę Specjalną 25 000 EUR.

Udział w turnieju jest bezpłatny. składania wniosków to 15 maja 2013 r.

Szczegółowe informacje na temat turnieju można znaleźć na stronie: http://institute.eib.org/programmes/social/social-innovation-tournament/

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości