Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/05/17 10:41:02
Polskie Red Doty

W dniach 28-31 maja 2013 r. w siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej () w Genewie zostanie z inicjatywy Urzędu Patentowego RP zaprezentowana wystawa zatytułowana „Polskie Red Doty”, której kuratorem jest profesor Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ekspozycja obejmuje prace wybitnych polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą „Red Dot Award”. Współorganizatorami wydarzenia są: Światowa Własności Intelektualnej, Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze ONZ w Genewie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz red dot institute.

Konkurs „Red Dot Design Award” organizowany jest od roku 1955 przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie designu instytucji – niemiecki Design Zentrum Nordrhrein Westfalen w Essen. Przyznane wyróżnienia wpływają znacząco na wzrost wartości i światową rozpoznawalność innowacyjnych nagrodzonych rozwiązań. Polacy znajdują się w gronie nagrodzonych od 2008 roku. Wystawa promująca 30 wyróżnionych nagrodami polskich produktów ma być zachętą dla kolejnych polskich przedsiębiorców do inwestowania w oparciu o dobre projektowanie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 27 maja 2013 r. o godz. 18.00 w głównej siedzibie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej w Genewie ( Main Building, 34 chemin des Colombettes, Geneva). Wydarzenie uświetni koncert młodych polskich artystów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

Wystawa towarzyszy 29 Sesji Stałego Komitetu ds. Prawa Znaków Towarowych, Wzorów Przemysłowych i Oznaczeń Geograficznych, w ramach którego odbywa się międzynarodowe forum pt. „Innowacje poprzez Design”.

wystawy współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka w ramach projektu systemowego POIG.05.02.00.00-004/10 „Wsparcie efektywnego wykorzystania własności intelektualnej w  innowacyjnej gospodarce”.

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Adam Taukert


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości