Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/10/28 09:04:16
Prawne aspekty współpracy projektanta i przedsiębiorcy

Jak zawierać korzystne dla obu stron umowy o współpracy, kto jest właścicielem projektu i jak ustrzec się przed plagiatem, to tematy seminariów adresowanych do przedsiębiorców i projektantów, które odbędą się 3 grudnia w Warszawie.

Projektowanie rozwiązań, które lepiej odpowiadają na potrzeby klientów, staje się dziś jedną z kluczowych umiejętności firm i instytucji. Firmy sięgają po design, bo niezawodność i niski koszt produkcji nie dają już przewagi nad konkurencją. Współpraca przedsiębiorców i projektantów wymaga jednak wiedzy jak ten proces uregulować.

Pierwsze seminarium pt. "Kto jest właścicielem projektu i jak ustrzec się przed plagiatem" poświęcone będzie m.in. ochronie prawnej wzornictwa oraz innowacji, ochronie patentowej w Polsce i Europie oraz zarządzaniu własnością intelektualną. Całość uzupełni blok case studies, czyli przykładów najczęstszych problemów dotyczących prawnej ochrony projektów i innowacji.

Drugie seminarium pt. "Jak zawierać korzystne dla obu stron umowy o współpracy" poruszy kwestię rodzaju umów oraz zakresu współpracy projektanta i przedsiębiorcy, "kruczków prawnych" w umowach i istotnych zapisów z punktu widzenia pracy projektowej. W bloku case studies pojawią się przykłady ilustrujące najczęściej popełniane błędy, czy złe i w negocjowaniu umów.

Seminaria adresowane są do kierowników i członków zespołów projektowych, kadry menedżerskiej oraz pracowników działów prawnych przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych, a także projektantów i pracowników studio projektowych.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Poprowadzą je:

  • dr Anna Nowak-Gruca- doktor nauk prawnych i specjalizujący się w ochronie prawa własności intelektualnej
  • prof. dr hab. Marek Adamczewski- projektant wzornictwa i z 40-letnim doświadczeniem współpracy w różnych zespołach rozwoju nowego produktu, która zaowocowała wdrożeniem do produkcji około 300 produktów

Seminaria odbędą się 3 grudnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

Program, szczegółowe warunki udziału oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: http://www.iwp.com.pl/seminaria_prawne_aspekty

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości