Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/10/24 14:29:01
Łódź - centrum gier. Jak sfinansować przemysł „growy”

W najbliższy weekend (25-27 października) w Łodzi gratka dla miłośników, twórców i pasjonatów gier. Odbędą się dwa wydarzenia poświęcone trendom w branży, projektowaniu gier oraz sposobach ich finansowania i monetyzacji: Łódź Game Summit i trzecia edycja Grakademii. Podczas obu wydarzeń będzie można także posłuchać wykładów łódzkiego Funduszu StartMoney o tym, jak wygląda finansowanie rozwoju firm zajmujących się produkcją gier na przykładzie spółki Freeky Games wprowadzającej na rynek grę Deathmatch Village.

W najbliższy piątek 25 października odbędzie się „Łódź Game Summit” - konferencja poświęcona grom i reklamie, zjawisku social gaming, i nowościom w rozwoju gier na urządzenia mobilne. To doskonałe miejsce do poznania trendów rynkowych i możliwości finansowania biznesów z branży gier, oraz networkingu. Wydarzenie skierowane jest do twórców, inwestorów i użytkowników gier. Oprócz tego, będzie można wziąć udział w warsztatach dotyczących produkcji gier oraz w turnieju z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły na: http://www.gamesummit.pl/

A w sobotę i niedzielę, 26 i 27 października, odbędzie się trzecia edycja „Grakademii” w Łodzi.W programie prelekcje dotyczące finansowania gier i tego jak na nich zarabiać, panele poświęcone social games, game-design dla każdego i akademia Free-to-play. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/Grakademia. Impreza odbędzie się w Manufakturze.

Podczas obu spotkań będzie można dowiedzieć się jak sfinansować pomysł produkcji gier, czyli jak pozyskać inwestora. Swoje doświadczenia w inkubacji i finansowaniu innowacji poprzez inwestycje przedstawi Fundusz Zalążkowy StartMoney, który jest inwestorem m.in. w spółkę Freeky Games produkującą grę DeathMatch Village w modelu free-to-play. Menedżerowie Freekey Games podzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy z inwestorem, opowiedzą jak zbudowali biznesowy swojej firmy, oraz poradzą młodym i aspirującym twórcom gier co powinni zrobić by pomysł na fajną grę zamienić w prosperujący biznes i zdobyć rzesze użytkowników. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.startmoney.pl.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości