Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/04/05 13:41:26
Światowe targi designu – i Saloni 2013 w Mediolanie

9 kwietnia rozpoczną się największe i najbardziej prestiżowe targi dedykowane wzornictwu przemysłowemu iSaloni. Hasłem przewodnim Saloni 2013 jest . Organizowane od 52 lat wydarzenie Salone Internazionale del Mobile to miejsce spotkań profesjonalistów przemysłu meblarskiego a także ważny punkt odniesienia kształtujący najnowsze trendy i rozwiązaniadla branży wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Tegorocznej edycji towarzyszyć będzie odbywający się co dwa lata Salon oświetleniowy Euroluce, wystawa mebli biurowych Salone Ufficio, Salone Satelite czyli kuratorska selekcja młodych projektantów oraz Fuori Salone (poza terenem targowym) zwane również Mediolańskim Tygodniem Designu (Milan Design Week) obejmujące ponad 600 dodatkowych wystaw prezentujących międzynarodowe osiągnięcia w obszarze designu.

Mediolańskie targi przyciągają co roku tysiące wystawców i setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W najbliższej edycji targów, odbywających się na terenie hal wystawowych RHO Fierra, pojawi się blisko 2 000 wystawców i 700 designerów. Organizatorzy spodziewają się ponad 300 000 gości ze 160 krajów.

Podczas iSaloni zarówno indywidualnie, jak i w ramach wystaw licznie zaprezentują się również polscy projektanci i marki. 

W wystawie „Polska w Mediolanie” weźmie udział Zieta Prozessdesign, Porcelana Kristoff, studio Lorens oraz School of Form z Poznania.

Obecny będzie również Łódź Design Festival z wystawą "Must have from Poland" z polskimi produktami, które zwyciężyły w plebiscycie „Must have” w 2012 roku.

Fundacja Creative Project przygotowała ekspozycję „Designlink.pl” prezentującą współpracę młodych polskich projektantów z producentami mebli.

Specjalną ekspozycję "La Dolce Silesia" przygotowuje również Śląski Designu, skupiający zarówno projektantów, architektów, innowacyjne firmy jak i jednostki badawcze, agencje biznesowe i organizacje pozarządowe związane z województwem śląskim. Wystawa pokaże jak podmioty tworzące , choć zajmują się różnymi obszarami dizajnu, współpracują ze sobą i na siebie wpływają. Uczestnicy wystawy (plik do pobrania).

Kolejną zbiorową wystawę pokaże Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Głównym tematem "PackDesign from Wielkopolska" będzie opakowanie produktów.

Ważnym wydarzeniem będzie również prezentacja „Polska. Nasz design” w ramach której odbędzie się m.in. wystawa „Polskiego fotodesignu lat 50. i 60.” oraz pokaz projektów Doroty Koziary i Studia Rygalik.

Więcej informacji:www.designlink.pl/guide-2013/, www.cosmit.it/en/, www.designalive.pl

La Dolce Silesia (02), fot. Śląski Dizajnu

Latko, Traffic lights, fot. Śląski Dizajnu

Kafti Design, Berga, fot. Śląski Dizajnu

ZPH Pilch, Silesian twon, fot. Śląski Dizajnu

Sokka, Hotbench, fot. Śląski Dizajnu

Pajak, Radical, Sleeping bag, fot. Śląski Dizajnu

 

Źródło: materiały Śląski Designu, iwp.com.pl, designalive.pl

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości