Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/04/08 10:41:41
Design by… - konkurs inspirowany tożsamością regionalną

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza projektantów, dla których ważne są kultura, dziedzictwo i tradycja do udziału w międzynarodowym konkursie „design by…” na produkt inspirowany tożsamością regionalną.

Brak kultywowania i dbałości o lokalną, regionalną kulturę powoduje, że w zglobalizowanym świecie różnice kulturowe bardzo szybko ulegają zatarciu. W poszukiwaniu indywidualności  i wyjątkowości projektanci coraz częściej jednak odwołują się do korzeni i regionalnych tradycji. Doceniając znaczenie różnorodności kultury narodowej i twórczości w tym obszarze wyrażanej za pomocą wielu środków komunikacji i coraz nowszych narzędzi technologicznych,Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego postanowił po raz drugi zorganizować konkurs na produkt zainspirowany tożsamością regionalną.

Jak czytamy na stronie organizatora, Konkurs jest wyrazem otwartości Wielkopolski  na doświadczenia krajów Europy Środkowo – Wschodniej i Południowo Wschodniej w obszarze designu, kultury, tradycji. Przyczynić się on ma do wzajemnego poznania, odkrycia możliwości i potencjału „młodej” Europy, której rozwój zależy w dużej mierze od kreatywności, otwartości, umiejętności tworzenia i poszukiwania szans.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów uczelni projektowych z Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy. W konkursie mogą brać udział projektanci indywidualni bądź zespoły projektowe.

Prace konkursowe można zgłaszać w trzech obszarach tematycznych: Meble, Tkanina oraz Ceramika. Do Konkursu można zgłaszać jedynie koncepcje, które nie zostały wdrożone do produkcji.

Nagroda główna w konkursie to 3 tys. euro, nagroda za drugie miejsce: 2 tys. euro, a za trzecie: 1 tys. euro.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać  do 31 maja 2013 r., zaś prace projektantów będą przyjmowane do 20 sierpnia 2013 r.  Finałowa gala i wystawa, podczas której laureaci będą mogli zaprezentować swoje prace, odbędą się podczas Światowych Dni Innowacji w dniach 23 - 29 września 2013 r. w Poznaniu.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie http://iw.org.pl/pl/design-by.

Autor:Agnieszka Katowicz 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości