Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/10/22 15:09:14
Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne

Komisja Europejska ogłosiła drugą edycję Europejskiego Konkursu na Innowacje Społeczne. Celem przedsięwzięcia odbywającego się w tym roku pod hasłem „The Job Challenge” jest wyróżnienie najciekawszych rozwiązań zapobiegających bezrobociu.

Swoje inicjatywy zgłaszać mogą osoby fizyczne i prawne zamieszkałe lub zarejestrowane w Unii Europejskiej lub krajach uczestniczących w Programie na rzecz konkurencyjności i innowacji. W konkursie mogą wziąć udział różnego rodzaju organizacje zajmujące się wszystkimi dziedzinami życia, zarówno o charakterze non-profit, jak i nastawione na zysk. Zgłoszenia muszą być oryginalne i obejmować nowe pomysły na to, jak pomóc ludziom w zdobyciu pracy.

Innowacje społeczne rozumiane są przez organizatorów jako zupełnie nowe pomysły, łączenie istniejących rozwiązań w nową całość lub znajdowanie sposobów pozwalających na lepsze funkcjonowanie dotychczasowych rozwiązań.

30 półfinalistów konkursu będzie miało szansę skorzystać z fachowego wsparcia ekspertów i mentoringu w zakresie rozwoju swoich pomysłów. W maju 2014 r. autorzy trzech najlepszych projektów otrzymają nagrody w wysokości 30 tys. euro.

W zeszłym roku jednym z finalistów była polska inicjatywa Mama Co-Work.

Organizatorem konkursu jest Komisja Europejska (Dyrekcja Generalna ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 grudnia 2013 r. o godz. 12.00 CET.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/innovation/policy/social-innovation/competition/index_en.htm

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Agnieszka Katowicz
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości