Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/08/20 15:23:49
Design Management Europe Award 2013

Rozpoczęto nabór do 7 edycji Design Management Europe Award, konkursu wyróżniającego firmy i organizacje za doskonałość w zarządzaniu dizajnem. O nagrodę mogą ubiegać się firmy i organizacje publiczne niezależnie od wielkości i reprezentowanego sektora.

Design Management Europe Award  to jedyna europejska nagroda przyznawana w dziedzinie zarządzania designem. Od 2007 roku w konkursie udział wzięło ponad 500 firm i organizacji. Wśród już nagrodzonych znalazły się tak znane europejskie marki jak Loewe, Bosch & Siemens, Walter Knoll, Virgin Atlantic, Roca i wiele innych. Są wśród nich także polskie firmy: Zelmer S.A., Moho Design, wyróżnienia otrzymały Puff-Buff Design orazVox Industrie (właściciel marki Meble Vox). W ubiegłorocznej edycji główna nagroda w kategorii "organizacje publiczne" trafiła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego za projekt Design Silesia, służący m.in. polepszaniu przestrzeni publicznej i zwiększaniu konkurencyjności regionu poprzez współpracę projektantów, przedsiębiorców i władz lokalnych. 

Uczestnictwo w konkursie niesie za sobą wymierne korzyści dla firm i organizacji, tj. obecność w katalogu nagrodzonych, promocja w europejskich mediach czy udział w ceremonii wręczenia nagród organizowanej w tym roku w Polsce (Katowice). Zwycięskie organizacje dołączą do elitarnego kręgu odnoszących sukces podmiotów, które znają korzyści płynące z właściwego zarządzania dizajnem. Ponadto uczestnicy konkursu otrzymują feedback w postaci opinii i porównania organizacji wobec innych podmiotów DME Award (w oparciu o opracowane przez DME narzędzia badawcze).

Jury konkursu przyznaje nagrody w sześciu kategoriach:

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w dużym przedsiębiorstwie:

Kategoria przewidziana dla prywatnych przedsiębiorstw zatrudniających 250 lub więcej.

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w średnim przedsiębiorstwie:

Kategoria przewidziana dla prywatnych przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 249 pracowników.

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w małym przedsiębiorstwie:

Kategoria przewidziana dla prywatnych przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 49 pracowników.

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w mikro przedsiębiorstwie:

Kategoria przewidziana dla prywatnych przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników.

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w organizacji użytku publicznego lub w organizacji non-profit:

Kategoria przewidziana dla organizacji publicznych lub organizacji non-profit, takich jak organizacje charytatywne, programy rządowe, rady miast, szkoły i uczelnie.

  • Nagroda za najlepsze zarządzanie designem w organizacji spoza Europy:

Kategoria przewidziana dla prywatnych przedsiębiorstw i organizacji publicznych spoza Europy.

Jak co roku, udział w konkursie wiąże się z koniecznością przygotowania plakatu ukazującego zarządzanie dizajnem w danej firmie czy organizacji, wypełnieniem formularza (on-line) oraz wniesieniem opłaty w wysokości 100 Euro (koszt wydruku przedłożonego plakatu).

Przykłady plakatów przedstawionych przez wyróżnione w poprzednich edycjach firmy i organizacje można znaleźć na stronie www.designmanagementeurope.com.

Ostateczny przedłożenia plakatu, formularza aplikacyjnego oraz wniesienia opłaty to 30 września 2013r.

Konkurs organizowany jest przez sieć 24 centrów designu w 17 krajach europejskich. Agentem narodowym na Polskę jest Zamek Cieszyn. Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować do Jacka Kiełkowskiego, tel. 33 851 08 21 wew. 37, jkielkowski@zamekcieszyn.pl.

Szczegółowe informacje na temat udziału znaleźć można na stronie internetowej konkursu www.designmanagementeurope.com oraz w przewodniku dla uczestników.

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości