Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/06/14 10:07:06
Konkurs Young Design 2013 rozstrzygnięty!

12 czerwca 2013 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała laureatkę 6. edycji konkursu Young Design. Jest nią Sabina Kamińska z Lublina, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. W tegorocznej edycji konkursu startowało 46 uczestników.   

Laureatka otrzymała stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego. Ponadto, laureatka otrzymała również profesjonalną myszką 3D, która umożliwia projektantom pracę w najbardziej wymagających środowiskach programów 3D, którą ufundowała 3Dconnexion Polska Sp. z o.o. SpacePilot Pro.  Kolejna nagroda to możliwość uczestniczenia w obradach jury jubileuszowej, 20. edycji konkursu Dobry Wzór oraz zaprezentowanie swojego projektu podczas gali finałowej konkursu  w październiku. W ramach programu stażowego Polyester-design.com laureatka w lipcu rozpocznie staż w firmie Sobierajski i Projektanci.

Sabina Kamińska pochodzi z Lublina, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im.Jana Matejki w Krakowie, ukończyła wydział Architektury Wnętrz. Wcześniej studiowała na Politechnice Białostockiej Architekturę Wnętrz.

O projekcie FoldDesk:

Projekt przedstawia nową koncepcję mebli szkolnych. Założeniem projektowym było stworzenie miejsca pracy ucznia, które pomaga przyswajać wiedzę przy pomocy najnowszych metod edukacyjnych, a także zastosowanie elastycznych rozwiązań, które pozwoliłyby na budowanie kreatywnej przestrzeni szkolnej. Ławka przystosowana jest do pracy z laptopem i stanowi dynamiczny mebel w klasie przez możliwość budowania wielu scenariuszy użytkowania za pomocą łączenia ławek w grupy. Ma to na celu stymulować i pobudzać do nauki, nie zapominając o możliwości pracy indywidualnej. Mebel dopasowany jest do wygodnego korzystania zarówno osobom praworęcznym jak leworęcznym. Projekt optymalizuje koszty, jest solidny i trwały.

Uzasadnienie jury:  Jury zwróciło uwagę na społeczną wrażliwość projektu, zainteresowanie środowiskiem szkolnym i konieczną w polskiej szkole zmianą systemu nauczania, która w miejsce rzędów ławek wprowadzi nowe systemy mebli do pracy w grupach problemowych. FoldDesk - projekt Pani Sabiny Kamińskiej zwraca uwagę wysokimi wartościami projektowymi, odpowiada na wielość zadań jakie stawia przed meblami środowisko szkolne. Projekt Pani Sabiny Kamińskiej może stać się elementem wychowania estetycznego młodzieży. To właśnie obcując z meblami dobrze zaprojektowanymi i funkcjonalnymi, młode pokolenie uczy się doceniać dobry design – rozwiązujący problemy, praktyczny i elastycznie dostosowujący się do zmiennych warunków.

Zdjęcie 1 FoldDesk

Zdjęcie 2 FoldDesk

Zdjęcie 3 FoldDesk

Zdjęcie 4 FoldDesk

 

SKŁAD KAPITUŁY STYPENDIALNEJ YOUNG DESIGN 2013:

Bożena Gargas
Prezes Zarządu, Instytut Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o.

Katarzyna Rzehak
Dyrektor Kreatywny, Instytut Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o.

Ryszard Balcerkiewicz

Prezes, NOTI Sp. z o.o.

Agnieszka Fujak
Projektant, Wawrzaszek ISS sp. z o.o. SKA

Bogdan Hrab
Prezes, MARMORIN sp. z o.o.

Andrzej Jęcek
Prezes, MASTER-SPORT

Zdzisław Sobierajski
Prezes, Sobierajski i projektanci

Anna Wróblewska
Konsultant design management, Grupa Kapitałowa VOX i Concordia Design

Mariusz Ejsmont
Dyrektor ds.technicznych, LUG Light Factory sp. z o.o.

Dariusz Żuk
Prezes, Polska Przedsiębiorcza

Szczegóły na stronie www.iwp.com.pl/young_design

Organizator:  Instytut Wzornictwa Przemysłowego

honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy programu:  Fundacja Polska Przedsiębiorcza, Your S.A.

Sponsor SpacePilot Pro: 3Dconnexion Polska Sp.z o.o.

Patroni medialni: Magazyn Consido, CAD.pl, Label Magazine, dlastudenta.pl, fpięć.pl, 3Dcad.pl, CADNews.pl

Materiały: IWP

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości