Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/09/20 12:47:22
Polskie Red Doty

W dniach  5-27 października 2013 r. w Muzeum Miasta Łodzi z inicjatywy Urzędu Patentowego RP zostanie zaprezentowana wystawa zatytułowana Polskie Red Doty. Ekspozycja, która zostanie przedstawiona w ramach Łódź Design Festival, obejmuje prace polskich projektantów, docenione i wyróżnione prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Design Award. Kuratorem wystawy jest profesor Czesława Frejlich z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Konkurs Red Dot Design Award organizowany jest od roku 1955 przez jedną z najstarszych i uznanych w świecie instytucji designu – niemieckie Design Zentrum Nordrhrein Westfalen z siedzibą w Essen. Przyznane wyróżnienia wpływają znacząco na wzrost wartości marek oraz światową rozpoznawalność nagrodzonych, innowacyjnych produktów i rozwiązań, a w efekcie także na zwiększenie ich sprzedaży.

Polacy znajdują się w gronie laureatów od 2008 roku i do obecnej chwili zdobyli łącznie 30 nagród i wyróżnień. Wystawa Polskie Red Doty promuje wszystkie uhonorowane nagrodą polskie produkty. Projekty te łączą w sobie estetyczny wzór z najwyższą jakością i funkcjonalnością, a design jest dla ich twórców ważnym narzędziem strategicznym otwierającym drogę do biznesowego sukcesu. Wystawa ma być zachętą dla kolejnych przedsiębiorców do inwestycji w design i tworzenia strategii rozwoju opartych na dobrym projektowaniu.

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Adam Taukert
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości