Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/10/22 09:01:18

Centrum Designu Gdynia rozpoczęło nabór do 3. (ostatniej) edycji projektu Design , którego celem jest integracja i edukacja studentów, absolwentów oraz młodych przedsiębiorców w zakresie zarządzania designem, czyli wzornictwem przemysłowym.

W ramach poprzednich edycji 30 uczestników z Polski, Niemiec i Szwecji wzięło udział w cyklu sesji treningowych, podczas których wspólnie opracowali rozwiązania z zakresu designu dla rzeczywistych problemów europejskich firm. Dzięki temu poznali proces projektowy, podejście design-thinking oraz zalety pracy w interdyscyplinarnych, wielokulturowych zespołach. Wszystko to pod okiem znanych ekspertów z zakresu design management, takich jak, na przykład Kathryn Best, Jamie Brassett z Central Saint Martins College of Arts & Design w Londynie czy Stefan Moritz, specjalista z zakresu projektowania usług.

Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków projektowych, technicznych i ekonomicznych oraz do młodych przedsiębiorców, do roku od ukończenia studiów. Wybrani kandydaci wezmą udział w trzech sesjach treningowych: w Gdyni (grudzień 2013), Wismarze (marzec 2014) oraz w Szwecji (maj 2014). zakwaterowania i podróży pokrywane są ze środków unijnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 listopada 2013 r.

Więcej informacji projekcie i zasadach naboru w dokumencie Call for Applications.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: designship@gci.gdynia.pl.

Centrum Designu Gdynia to innowacyjna inicjatywa Miasta Gdyni realizowana przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny od 2011 roku. Działa na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju i promocji sektorów kreatywnych w mieście, na Pomorzu i w regionie Morza Bałtyckiego.

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Agnieszka Katowicz


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości