Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/02/26 08:41:02
"Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych"

Rozpoczął się nabór uczestników na bezpłatne seminaria praktyczne w ramach projektu „Znajdź niszę – wspieranie przemysłów kreatywnych”. Seminaria skierowane są do wszystkich przedsiębiorczych i aktywnych osóbz terenu województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, które planują podjąć lub już prowadzą własną działalność gospodarczą w szeroko pojętej branży kreatywnej.

Przemysł kreatywnytworzą dynamiczne i mobilne przedsiębiorstwa wytwarzające produkty o oryginalnym lub wręcz unikatowym charakterze. Obejmują m. in. branże: reklama, architektura, sztuka i antyki, gry komputerowe,  rękodzieło,  projektowanie,  projektowanie  mody,    i  video,  muzyka,  sztuka teatralna, publikacje, oprogramowanie, telewizja i radio itp. To właśnie tu podstawą działania jest kreatywność, umiejętność i często wrodzony talent. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, autorzy projektu postanowili kompleksowo zadbać o właściwą identyfikację członków tego środowiska, ich wzajemną współpracę i przyczynić się do jej dynamicznego rozwoju.  

Seminaria mają przyczynić się do podniesienia wiedzy nt. jakwprowadzić nowy produkt na rynek, jak radzić sobie na nowym rynku, kreować pozytywny firmy i markę w kryzysie a także jak finansować i prowadzić działalność przedsiębiorczą.

Harmonogram projektu obejmuje seminaria w Toruniu:

13.03.2013 (środa) – „ w firmie”

10.04.2013 (środa) – „Nowy produkt, nowy rynek”

22.05.2013 (środa) – „Marka w kryzysie”

Seminaria w Gdańsku:

14.03.2013 (czwartek) – „ w firmie”

11.04.2013 (czwartek) – „Nowy produkt, nowy rynek”

23.05.2013 (czwartek) – „Marka w kryzysie”

Na każdym seminarium realizowany będzie także moduł nt. narzędzi finansowania i wsparcia działalności przedsiębiorstwa.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowane zostaną: szkolenia ABC przedsiębiorczości - dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą, seminaria praktyczne -  dla osób już deklarujących wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz dla osób posiadających własny biznes i chcących go rozwijać, a także konkurs na pomysł biznesowy - gdzie 20 najlepszych projektów otrzyma wsparcie w postaci mentoringu - opieki przedsiębiorcy oraz preinkubacji obejmującej wsparcie marketingowe, informatyczne i prawne.

Projekt realizowany jest wspólnie przez 5 podmiotów działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego:

  • jednostkę samorządu lokalnego: Województwo Kujawsko-Pomorskie, 
  • instytucje otoczenia biznesu: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, Pomorski Fundusz Pożyczkowy, 
  • organizacje wspierające rozwój przedsiębiorczości: Fundacja Promocji Innowacji, Europejskie Centrum Wspierania Młodzieży.

Projekt "Znajdź niszę - wspieranie przemysłów kreatywnych" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie http://kreatywni-kreatywnym.pl/aktualnosci.html

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości