Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Teksty promujące instytucje
2011/03/29 13:24:48
Invest Park Hajduki

Invest Park Hajduki (wcześniej Hajduki) – park przemysłowy w Chorzowie, znajdujący się w dzielnicy Batory. Invest Park Hajduki powstał w miejscu byłych terenów Zakładów Chemicznych Hajduki S.A., które obejmują prawie 10 ha. Głównym inwestorem jest Rubikon S.A. – realizuje projekt komercjalizacji Invest Park Hajduki i rewitalizacji marki Farby z Motylkiem oraz  jej powrót do poprzedniej pozycji rynkowej.  Park mieści się w centralnej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).  Posiada dostęp do autostrady A4, Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ) oraz trasy kolejowej (bocznica).

 

 

 

 

 

 

 

 

Misją Invest Parku jest uproszczenie dostępu do rynku krajowego dla podmiotów gospodarczych angażujących się w rozwój swojej działalności gospodarczej w ramach organizacyjnych Parku, zapewnianie firmom przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej (powierzchnia biurowa, magazyny, hale produkcyjne), budowa ok. 30 tys. mpowierzchni do wynajmu według koncepcji build to suit,tworzenie nowych miejsc pracy, co przyczynić się ma do amortyzacji skutków restrukturyzacji przemysłu oraz przyczyni się do ożywienia gospodarczego terenu, co wpłynie pozytywnie na ogólną strukturę zatrudnienia i dochodu w gminie, zdynamizowanie rozwoju gospodarczego,podniesienie konkurencyjności gminy i miasta Chorzowa,wspieranie działalności typu B2B,realizacja oraz wdrażanie długofalowej strategii rozwoju.

Pod koniec września powstanie pierwszy nowy obiekt. Będzie to hala o powierzchni 960 m². Projekt powstanie ze środków Invest Parku. Trwają również prace na konserwacją i renowacją istniejących budynków, w tym kilku z XIX w oraz z ubiegłego stulecia.  

Kontakt:

Invest Park Hajduki Sp. z o.o.

ul. Stalowa 17

41-506 Chorzów

biuro@pthajduki.plKo          

Kontakt:
Invest Park Hajduki Sp. z o.o.
ul. Stalowa 17
tel./fax +48 32 245 00 77
biuro@pthajduki.pl

Autor:Zespół Redakcyjny 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości