Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/10/09 10:54:22
Centrum Innowacji FIRE dla wczesnej fazy rozwoju przedsiębiorstw

13 października 2017 roku w Warszawie Centrum Innowacji FIRE inauguruje projekt dla młodych przedsiębiorstw z Mazowsza. Celem projektu „Centrum Innowacji FIRE dla  wczesnej fazy rozwoju  przedsiębiorstw”  jest poprawa  warunków  do  rozwoju mazowieckich  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dzięki dostarczeniu  prostych  i wysoko specjalistycznych  usług doradczych. Usługi są dla przedsiębiorców bezpłatne, a naszym planowanym efektem jest udzielenie wsparcia 25 przedsiębiorcom. Projekt skierowany jest do młodych firm z województwa mazowieckiego, działających na rynku nie dłużej niż dwa lata.

Czas

Temat

10.00 - 10.10

Powitanie uczestników, wprowadzenie

10.10 - 10.40

Założenia projektu: zasady, terminy, zakres wsparcia, korzyści

10.40 -11.10

Czym zajmuje się broker technologii, czyli szansa dla młodych start-upów: Paweł Przybyszewski – BT Progress

11.10 -11.30

Case study: spółka K82 – Karol Leszczyński

11.30 - 11.50

Przerwa kawowa

11.50 - 12.20

Czego oczekują inwestorzy od startujących firm –
Piotr Koral z Investin Sp. z o.o.

12.20 - 13.00

Możliwości dotacyjne dla młodych firm – Dorota Bienias – Fundacja CI FIRE

13.00 - 13.30

Obiad

13.30 - …

Rozmowy, konsultacje, networking

 

Prelegenci

Paweł Przybyszewski jest brokerem technologii i popularyzatorem polskiej nauki. W Business Technology Progress jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami. Doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.

Piotr Koral: Ekspert z zakresu doboru partnerów inwestycyjnych do start-upów technologicznych. Posiada doświadczenie w zarządzaniu różnorodnymi inwestycjami (m.in. w branży technologicznej, w sektorze kultury, w branży usługowej i nieruchomości), w tym opartymi o mechanizm partnerstwa publiczno-prywatnego. Prezes Fundacji Kamieniołomy Gross-Rosen oraz wieloletni zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i koordynator licznych projektów, w tym międzynarodowych.

Dorota Bienias: Menadżer ds. rozwoju w CI FIRE, przedtem w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA i Agencji Rozwoju Przemysłu SA. Koordynowała „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., dzięki któremu podpisano ponad 1000 kontraktów handlowych na minimum 500 mln złotych. Organizowała i realizowała program wsparcia inwestycyjnego i doradczego dla parków technologicznych, przemysłowych oraz inkubatorów technologii, którego efektem było zrealizowanie 91 projektów, blisko 1 mld inwestycji, wsparcie powstania i rozwoju ponad 40 podmiotów.

Cel projektu

Celem projektu „Centrum Innowacji FIRE dla  wczesnej fazy rozwoju  przedsiębiorstw”  jest poprawa  warunków  do  rozwoju mazowieckich  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw dzięki dostarczeniu  prostych  i wysoko specjalistycznych  usług (od doradczych po wsparcie rzecznika patentowego).

Planowane rezultaty
Planowanym efektem projektu jest udzielenie wsparcia w postaci usług doradczych 25 przedsiębiorcom.

Dla kogo?
Projekt skierowany jest do młodych firm z województwa mazowieckiego, działających na rynku nie dłużej niż dwa lata.

Program wydarzenia do pobrania

Zgłoszenia
Wystarczy imię i nazwisko przesłane na e-mail: kontakt@innowacje.org.pl. Na zgłoszenia czekamy do 12 października 2017.

Autor:Informacja prasowa 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości