Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/01/18 14:58:48
Pierwszy Europejski Tydzień Startupów

Pierwszy Europejski Tydzień Startupów pod patronatem Komisji Europejskiej w Białymstoku

Warunki do rozwijania własnej działalności, sposoby pomocy, ulgi i subwencje dla firm – to główne tematy spotkania „Startup Europe Week”, które odbędzie się już 3 lutego w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.

Istnieje wiele globalnych inicjatyw promujących przedsiębiorczość i motywujących do zakładania własnych firm, na wzór tych z Doliny Krzemowej. W Europie jednak panują inne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Zróżnicowanie regionalne i miejscowa polityka odgrywają w tym znaczącą rolę. Kluczowe są tu podatki, ulgi oraz warunki przekazywania dotacji. Tak zrodziła się inicjatywa Komisji Europejskiej pn. „Startup Europe Week”. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w BPN-T przedsiębiorcy będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami instytucji samorządowych i wojewódzkich, aby podyskutować o możliwościach wsparcia jakie można zdobyć na rozwijanie własnych firm.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny został lokalnym organizatorem przedsięwzięcia „Startup Europe Week”, które w Europie będzie trwało od 1 do 5 lutego 2016 r. W tym czasie we wszystkich 28 państwach Unii Europejskiej, zorganizowane zostaną dedykowane spotkania skierowane do lokalnych przedsiębiorców oraz właścicieli firm, szczególnie startupów.

Startup Europe Week Bialystok odbędzie się w środę 3 lutego 2016 r. w godzinach 12.00-14.00 w Inkubatorze Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Celem wydarzenia jest promocja innowacyjnej przedsiębiorczości oraz zaprezentowanie możliwości wsparcia, jakie mogą otrzymać przedsiębiorcy od lokalnych i regionalnych władz w zakresie prowadzenia swojej działalności.

W spotkaniu wezmą udział Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku, Maciej Żywno - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Robert Żyliński - Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Daniel Puch - Kierownik Biura Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Politechnice Białostockiej.

- Nasi goście opowiedzą o dotacjach, ulgach podatkowych i innych instrumentach służących wspieraniu przedsiębiorczości w województwie podlaskim– informuje Milena Kulesza, kierownik Działu Promocji i Rozwoju Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. - Po wystąpieniach przewidziany jest też czas na rozmowy przy stoiskach informacyjno-promocyjnych.

Europejski Tydzień Startupów ma być platformą ułatwiającą dialog pomiędzy władzami lokalnymi, a przedsiębiorcami. Inicjatywę tą wspiera Komitet Regionów oraz Startup Europe, której patronuje Komisja Europejska.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.startupeuropeweek.eu oraz www.bpnt.bialystok.pl. Wstęp na wydarzenie jest darmowy po uprzedniej rejestracji na www.amiando.com/sew-bialystok.html.

 Agenda Startup Europe Week Bialystok

 

 12.00

Prezentacja Komisji Europejskiej na temat Startup Europe Week

 12.15

   Prezentacje dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorców:

  • Tadeusz Truskolaski- Prezydent Miasta Białegostoku
  • Maciej Żywno- Wicemarszałek Województwa Podlaskiego
  • Robert Żyliński- Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
  • Daniel Puch- Kierownik Biura Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE w Politechnice Białostockiej

 13.00

   Dyskusja, networking, szczegółowe informacje przy stoiskach Partnerów

 14.00 

   Zakończenie spotkania

Data: 3 lutego 2016

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny

Autor:Informacja prasowa 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości