Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/02/22 09:04:26
9. edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG® 2016

9. edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG® 2016
14-15 czerwca 2016 roku
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

W dniach 14-15 czerwca 2016 roku odbędą się kolejne, 9. Międzynarodowe Targi INTARG, Ponad 200 wystawców (jednostki sfery nauki, przedsiębiorstwa innowacyjne sektora MŚP oraz duże przedsiębiorstwa, producenci i oferenci innowacyjnych produktów, technologii i usług rynkowych, jak również instytucje otoczenia biznesu, podmioty wspierające lub współpracujące z nauką) z kilkunastu krajów, w nowoczesnym międzynarodowym centrum kongresowym usytuowanym w centrum Katowic, będzie prezentowało swoje innowacyjne produkty, technologie i usługi o poziomie gotowości technicznej TRL od 4 do 9, jak również takie, które weszły już na rynek i rozpoczęła się ich komercjalizacja.
 
Impreza została objęta patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina i innych prestiżowych instytucji związanych z promocją i rozwojem wynalazczości.
 
2000 m² ♦ 300 WYNALAZKÓW ♦ NAGRODY ♦ KONFERENCJE ♦ SPOTKANIA BIZNESOWE
 
Targi są platformą bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu i otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania  i rozwój.
 
Impreza ma charakter interdyscyplinarny. Zgromadzi wiec ofertę z niemal wszystkich branż – od ekologii, medycyny, przemysłu czy IT, poprzez różne dziedziny przemysłu, po przedmioty codziennego użytku. Targi są również otwarte dla firm doradczych, finansowych itp.
 
Wystawcy mogą zgłosić prezentowane wynalazki i innowacje do konkursu INTARG, w ramach którego zostaną one poddane ocenie jury. Drugiego dnia targów, w czasie Gali zamykającej imprezę, zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone dyplomy, medale i statuetki laureatom. Podczas Targów INTARG zorganizowane zostaną konferencje, prezentacje, spotkania biznesowe.
 
Program Targów:
- Prezentacja wynalazków oraz innowacyjnych technologii, wyrobów, usług;
- Konkurs INTARG; Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród konkursu INTARG oraz
- konkursu LIDER INNOWACJI;
- Spotkania biznesowe;
- Konferencje.
 
Patronaty honorowe: Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Urzędu Patentowego, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej NOT, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice
 
Współorganizator: Urząd Miasta Katowice
 
Główny partner strategiczny: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
 
Partnerzy wydarzenia:Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju, Fundacja NANONET, A1 Europe sp. z o.o.
 
Patroni medialni: TVP, Polskie Radio oraz szereg branżowych czasopism i portali internetowych.
 
Zgłoszenia do udziału w Targach przyjmowane są do dnia 1 marca 2016.
 
Organizator: EUROBUSINESS-HALLER ul. Obroki 133, 40-833 Katowice, e-mail: intarg@haller.pl  tel.: 32 355 38 00; www.intarg.haller.pl
 
Autor:Informacja prasowa 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości