Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/07/30 09:10:25
Trzecia Edycja Gdańsk Business Week 2013 Zakończona

W piątek 26 lipca zakończyła się III edycja cyklu spotkań, wykładów i warsztatów realizowanych przez gdański Starter iBiuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz dzięki zaangażowaniu sponsorów prywatnych. Gdańsk Business Week trwał od niedzieli 21 lipca i był dedykowany prawie stuosobowej grupie młodzieży w wieku 15-19 lat z terenu Metropolii Gdańskiej.

Warsztaty Gdańsk Business Week bazują na autorskim programie amerykańskiej Foundation for Private Enterprise Education, pomysłodawcy Washington Business Week. To właśnie organizatorzy amerykańskiego wydarzenia wsparli realizację Gdańskiej odsłony tego programu. Byli wśród nich m.in. menadżerowie firmy Intel i The Boeing , na czele z prowadzącym gdańskie wydarzenie Rafem Wongiem, na co dzień pracownikiem Boeinga. Ten program to ogromna dawka wiedzy z zakresu marketingu, ekonomii, giełdy, zarządzania zespołem, społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR), czy technik prezentacji i okazja do rozwoju kreatywności, przebojowości i wiary we własny sukces. W bursie gdańskiego Technikum Łączności zatrzymało się 90 osób pod opieką tzw. Edukatorów, czyli polskich nauczycieli – opiekunów oraz Advisors (osoby pełniące funkcje doradcze podczas realizacji programu). W gronie uczestników GBW znaleźli się też amerykańscy nastolatkowie, absolwenci waszyngtońskiego Business Week. Wśród najmłodszych polskich uczestników, piętnastolatków, znaleźli się uczniowie ostatniego roku gimnazjum, natomiast najstarsi uczestnicy byli studentami pierwszego roku. 

Konieczność używania wyłącznie języka angielskiego jest dla młodych ludzi okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i motywacją do bardziej otwartej postawy. „Przemiany w zachowaniu tej niezwykłej grupy obserwowaliśmy na co dzień. I tak jest co roku – uczestnicy poprzednich edycji polecają te warsztaty swoim znajomym, bo wiedzą, jaka to niezwykła szkoła dojrzewania, okazja do nauki i… wewnętrznej przemiany” – podkreśla Monika Majkrzyk z gdańskiego Startera. Wybrane warsztaty poświęcone były tematyce coachingowej jak np. „Don’t close your eyes”, podkreślające istotę odwagi w działaniu, wyjścia z tzw. strefy komfortu czy czerpania wiedzy z popełnianych błędów. W ramach działań warsztatowych uczestnicy zostali podzieleni na 9 grup. Jednym z zadań było opracowanie strategii działań marketingowych, reklamowych czy sprzedażowych dla firmy już istniejącej na rynku, o konkretnym profilu, branży czy budżecie.  Inne zadania dotyczyły symulacji wprowadzania na rynek produktów zgodnie z sugerowanymi wymaganiami, gdzie młodzież wcielała się w rolę menadżerów starających się o inwestora. Takie właśnie wydarzenie określane mianem Show, miało miejsce w ostatni piątek, a wśród Jurorów, obok Henryki Bochniarz (wiceprezes zarządu Boeing International na Europę Środkową i Wschodnią) znaleźli się przedstawiciele Banku BPH, Invest Gda, Young Digital Planet, Base Group, Invest in Pomerania, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo Kanalizacyjna, International Paper, Speednet, Datera, Jeppesen, Gdańsk Bureau, GPNT i Startera, którzy z pełnym zaangażowaniem towarzyszyli uczestnikom podczas całego piątkowego finału. Wydarzenia te uświetniło spotkanie amerykańskich przedstawicieli Business Week z Prezydentem Lechem Wałęsą, któremu młodzież zadawała pytania zarówno o strajk, jak i o przemiany w Polsce i w świecie oraz przyszłe wyzwania.  

W czasie trwania Gdańsk Business Week uczestnicy odwiedzili również Gdański Park Naukowo Technologiczny, gdzie zorganizowano dla nich warsztaty edukacyjne z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz warsztaty z robotami. W gdańskim Starterze spotkali się z kilkoma startupami i wzięli udział w warsztatach pobudzających kreatywność. Uroczystość zakończenia programu miała miejsce w piątkowy wieczór, w gdańskim Dworze Artusa. Partnerzy wydarzenia, firmy Young Digital Planet, Ziaja i Energa ufundowały nagrody rzeczowe wręczone uczestnikom i zwycięzcom tygodniowych zmagań.  

Na czym polega Gdańsk Business Week:
Jest to sześciodniowy cykl spotkań, zajęć i warsztatów mających na celu propagowanie kreatywności i naukę przedsiębiorczości. W czasie trwania GBW jedynym obowiązującym językiem jest angielski.  Była to trzecia edycja tego programu w Gdańsku – dwie poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Realizację edycji 2014 będą wspierać członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Poland Business Week. 

Więcej informacji na: www.gdanskbusinessweek.pl

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Kasia Makosa


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości