Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/03/21 08:27:14
„Najlepsze z najlepszych” projekty z Politechniki Łódzkiej

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych!”. Aż pięć projektów z Politechniki Łódzkiej znalazło się na liście 42 najlepszych wyłonionych przez jury.

Nasi studenci będą budowali ekologiczne pojazdy, pojazdy napędzane chemiczną reakcją, roboty i małe turbiny wiatrowe. Przyznane środki – w kilku przypadkach w kwocie zbliżonej do maksymalnego dofinansowania 400 tys. zł – pomogą stanąć do rywalizacji w konkursach na arenie międzynarodowej. W sumie zespołom z Politechniki Łódzkiej przyznano ponad 1,4 mln złotych.

Lista projektów z Politechniki Łódzkiej ( w nawiasie kwota dofinansowania):

  1. Roboty lądowe i latające Koła SKaNeR najlepsze w konkursach indywidualnych i we wspólnym działaniu (365 810,00 zł)
  2. Eko Strzałą po nowy rekord – start w zawodach superoszczędnych bolidów, przejeżdżających jak największy dystans na jednym litrze paliwa (216 700,00 zł)
  3. Udział w międzynarodowych konkursach modeli pojazdów napędzanych reakcją chemiczną „Chem-E-Car” oraz „ChemCar” (365 000,00 zł)
  4. W pogoni za słońcem – modernizacja i start pierwszego polskiego bolidu napędzanego energią słoneczną w wyścigu Sasol Solar Challenge 2016 w RPA (358 670,00 zł)
  5. Udział zespołu studentów Instytutu Maszyn Przepływowych PŁ w konkursie Small Wind Turbine Contest 2016 (111 323,55 zł)

Konkurs „Najlepsi z najlepszych!” finansowany jest z Programu Operacyjnego – Edukacja – Rozwój i jest kontynuacją programu MNiSW „Generacja Przyszłości”.

Na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania opublikowanej przez MNiSW są 42 projekty z 8 politechnik, 5 uniwersytetów i 6 uczelni medycznych.

Informacja o konkursie oraz lista nagrodzonych projektów na stronie

http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/poznalismy-najlepszych-z-najlepszych.html

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości