Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/05/10 09:10:14
Kosmiczne innowacje w Europie - ESA Grand Challenge

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA)  szuka nowych pomysłów, aby kształtować przyszłość, promując innowacje w całej Europie.  Jedną z nowych inicjatyw jest ESA Grand Challenge. Jej celem jest stworzenie nowego europejskiego ekosystemu przedsiębiorców i start-upów, które konkurują w celu opracowania rozwiązań  złożonych problemów.

Cele ESA Grand Challenge:

  1. identyfikowanie nowych pomysłów, rozwiązań lub podejść do szczególnych wyzwań;
  2. potwierdzanie wykonalności lub potencjału konkretnych technologii;
  3. promowanie rozwoju i rozpowszechniania konkretnych technologii lub sektorów biznesowych;
  4. rozwiązanie trudnych lub zaniedbywanych wyzwań/problemów społecznych;
  5. edukowanie opinii publicznej w zakresie wyzwań związanych z prowadzeniem działalności B+R i przydatności badań i innowacji;
  6. maksymalizowanie korzyści wynikających z konkursów realizowanych w formule Grand Challenge poprzez tworzenie, rozwój i wykorzystywanie niedocenionych/nierozpoznanych na rynku firm typu spin-off.

Jednym z najbliższych działań realizowanych w ramach ESA Grand Challenge będzie spotkanie pod nazwą „Wymiana innowacji – paliwem dla przyszłości”, które odbędzie się 8 czerwca 2017 r. w European Space Research and Technology Centre (ESTEC), zlokalizowanym w Noordwijk/Holandia. Celem tego spotkania jest zebranie pomysłów (idei) w zakresie możliwości zarządzania zasobami Księżyca i bliskich Ziemi asteroid.

Zainteresowane osoby i podmioty mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu bezpośrednio u organizatora, za pośrednictwem Internetu. Informacje o tym wydarzeniu, w tym formularz rejestracyjny dostępne są na stronie ESA

Autor:Ministerstwo Rozwoju 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości