Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/03/22 10:42:51
O innowacjach w Finlandii

W tym roku Helsinki gościć będą uczestników 4. Światowego Forum Innowacji i Technologii na rzecz Przedsiębiorczości. Spotkanie wpisuje się w program Banku Światowego – infoDev, który wspiera rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych, mogących przyczynić się do zwalczania ubóstwa i przyspieszenia wzrostu gospodarczego.

Program infoDev zainicjowany został w 1996 r. i ma na celu finansowanie setek małych projektów pilotażowych w takich sektorach jak zdrowie, edukacja, łączność, zrównoważony rozwój, rolnictwo czy mały biznes. Główny nacisk kładziony jest jednak na wykorzystanie w ich obrębie technologii komunikacyjnych.

Forum, które odbędzie się w dniach 30 maja – 3 czerwca 2011 r. przyciągnie wielu polityków, menedżerów inkubatorów biznesu, przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych i agencji rozwoju z całego świata. Głównym założeniem Forum Innowacji i Przedsiębiorczości jest możliwość wymiany oraz zawiązania współpracy i znajomości, które zaprocentować mogą opracowaniem innowacyjnych rozwiązań.

W poprzednich latach uczestnicy Forum gościli w Indiach oraz Brazylii, w tym roku postanowiono zorganizować spotkanie w stolicy Finlandii. Ten skandynawski kraj od dłuższego czasu uznawany jest za pioniera w dziedzinie technologii komunikacyjnych.  Nauka, oraz innowacje mają tam fundamentalne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Nowoczesne rozwiązania tworzone przez fińskich naukowców budzą zainteresowanie wielu krajów – chociażby Rosji, która aktywnie współpracuje ze swoim zachodnim sąsiadem.

Czołowa fińska – Nokia oraz rząd Finlandii są współorganizatorami imprezy. Swoje wystąpienia wygłosi między innymi Esko Aho, wiceprezes Nokii, odpowiedzialny za globalną politykę i zrównoważony rozwój firmy. Pozostałymi prelegentami będą: Valerie Costa D’ Program Menager infoDev, Janamitra Devan, wiceprezes ds. Finansów i Rozwoju Sektora Prywatnego Banku Światowego oraz Pertti Ikonen, doradca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Finalndii.

Forum odbędzie się w helsinkskim Marina Congress Centre. internetowa Forum: www.infodevgf.net

fot. J. Daniel / Smartlink

Autor:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości