Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/08/17 11:17:07
PFR Biznest FIZ wystartował

Od 4 do 19 września 2017 roku kandydaci na Pośredników Finansowych mogą składać oferty w ogłoszonym właśnie naborze do Biznest FIZ. Pierwszy w Polsce fundusz funduszy (fund of funds), mający na celu wsparcie aktywności inwestycyjnej aniołów biznesu w innowacyjne spółki na wczesnym etapie rozwoju, właśnie został uruchomiony.

"Fundusz PFR Biznest FIZ jest częścią tworzonej przez PFR Ventures, największej w Europie Środkowo-Wschodniej, platformy funduszy VC. Jest również kolejnym instrumentem finansowym dedykowanym młodym innowacyjnym przedsiębiorcom, wdrażanym w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Uruchamiając tego rodzaju instrumenty, chcemy nie tylko wspierać młode, innowacyjne firmy, ale również wprowadzać do Polski rozwiązania inwestycyjne sprawdzone na dojrzałych rynkach – wykorzystać kapitał zgromadzony przez osoby prywatne, które mają bogate doświadczenie w prowadzeniu własnych firm, a teraz swoją wiedzą i pieniędzmi mogą pomóc rozwijać start-upy. Podobne fundusze działają w Europie Zachodniej i USA już od długiego czasu i są zarządzane m.in. przez Europejski Fundusz Inwestycyjny." – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 

Zadaniem wyłonionych w wyniku naboru Pośredników Finansowych będzie dokonanie selekcji aniołów biznesu, wspólnie z którymi Pośrednik zainwestuje w młode innowacyjne firmy. Inwestycja połączy środki prywatne (aniołów biznesu) oraz publiczne, pochodzące z realizowanego w ramach Programu Inteligentny Rozwój instrumentu Biznest. Pojedyncza (ostateczny odbiorca) będzie mogła uzyskać dofinansowanie w wysokości do 4 mln zł. PFR Biznest jest elementem programu „Start in Poland”.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.pfrventures.pl

Autor:Ministerstwo Rozwoju 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości