Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/10/25 09:47:48
Przedsiębiorczość to stan umysłu. Obchody międzynarodowego święta w BPN-T

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości liczy sobie już 10 lat! Co roku 160 krajów aktywnie włącza się do świętowania. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny z okazji tego międzynarodowego projektu przygotował cztery bezpłatne spotkania o warsztatowym charakterze. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki typografii w projektowaniu graficznym, próbować sił w programowaniu oraz weryfikować swoje biznesowe pomysły poprzez narzędzie Business Canvas.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości przypada na dni 13-19 listopada. Co roku w listopadzie różne instytucje z całego świata proponują zajęcia, które mają promować przedsiębiorczą postawę i rozbudzać potrzebę budowy własnej marki w biznesie, już od najmłodszych lat. Zapoznaj się z propozycjami BPN-T, dopasuj je do własnych potrzeb i nie zwlekaj z zapisami! Liczba miejsc jest zawsze za mała w stosunku do chętnych.

13 listopada:

Typografia w projektowaniu graficznym

Podczas spotkania uczestnicy zostaną wprowadzeni w arkana typografii. Poznają zasady ortografii cyfrowej, zasady kompozycji typografii, rodzaje krojów pisma i najczęściej popełniane błędy podczas projektowania cyfrowych dokumentów w codziennym użyciu. Niewymagana jest znajomość programów graficznych. Szkolenie skierowane do osób w wieku 16+.

Prowadzący: Tomasz Czech - pierwszy i jedyny Adobe Certified i Adobe Certified Instructor w województwie podlaskim. W 2012 roku założył Young Design Academy – prywatną szkołę grafiki komputerowej w Białymstoku, która w roku 2014 została również jedynym w naszym regionie międzynarodowym ośrodkiem egzaminacyjnym Certiport.

Data: 13.11.2017, godz. 16.00-19.00

Termin: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71

14 listopada:

Warsztaty z Business Canvas

Business Canvas to narzędzie, które pomaga zweryfikować, czy dany pomysł na biznes ma szansę osiągnąć sukces! Jest to użyteczna metoda, testowana przez firmy i startupy na całym świecie. Osoba, która nosi w głowie koncept i zamierza go przekuć w biznes, może sobie pomóc w projektowaniu działań oraz analizie istniejących problemów. Dzięki temu odkryje słabe i mocne strony pomysłu, co pozwoli sprawdzić, na ile jest on gotowy do wejścia na rynek.

Podczas zajęć uczestnicy będą pracować w grupach nad wybranym projektem, a na zakończenie przedstawią wypracowane pomysły.

Prowadzący: Izabela Gołębiewska - obecnie pracuje w Dziale Rozwoju Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie m.in. zajmuje się oceną pomysłów biznesowych oraz inkubacją przedsiębiorstw.

Termin: 14.11.2017 r., godz. 16.00-18.00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71

19 listopada:

Warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU 

Adresaci: dzieci 8-12 lat

Uczestnicy nauczą się projektowania i budowy własnej gry 3D, podobnej do tych, które znają z konsol takich jak Xbox czy Sony PlayStation. Zapoznają się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest w stanie umożliwić samodzielną budowę gry!

WWW - JAK TO JEST ZROBIONE 

Adresaci: nastolatki 13-16 lat

Kto by nie chciał poznać budowy tego, z czym styka się na co dzień w Internecie? Młodzież żywo interesuje się technologiami, a na warsztatach będzie okazja, by dowiedzieć się, jak są zrobione aplikacje i strony internetowe. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla kogoś zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a uczestnicy wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbują wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Prowadzący: instruktorzy Wow School - praktycy z rożnych  dziedzin, doświadczeni w pracy z najmłodszymi.

Termin: 19.11.2017, godz. 10:00 – 11.30

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. na stronie: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości