Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/06/19 08:19:55
Meet Biotech - Boost Biotech #29 Łódź

Biotechnologu!

Zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją pasję w firmę? Chcesz zdobywać nowe doświadczenia za granicą? Planujesz włączyć się do organizacji związanych z farmacją? W wolnej chwili planujesz domową produkcję złotego trunku? A może po prostu szukasz inspiracji do rozwoju swojej kariery zawodowej?

Stowarzyszenie Boost Biotech Polska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Meet Biotech Boost Biotech w Łodzi. W trakcie spotkań nasi goście opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkania. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.

Łódź – Meet Biotech – Boost Biotech #29
21 czerwca 2017r. (środa), godz. 19.00
Klub Krańcoofka
ul. Piotrkowska 29 (wejście od Więckowskiego)

Nasi goście:
dr inż. Małgorzata Zakłos-Szyda– naukowiec z Politechniki Łódzkiej. Z wykształcenia biotechnolog, obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Biochemii Technicznej na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ. Zainteresowania naukowe Pani Doktor obejmują poszukiwanie aktywności biologicznej fitozwiązków (w szczególności ekstraktów polifenoli) w zakresie ich działania przeciwcukrzycowego oraz przeciwotyłościowego w badaniach in vitro. Podczas spotkania prelegentka opowie o „Wpływie fitozwiązków na metabolizm węglowodanów i lipidów”.

prof. Cagatay Karaaslan– naukowiec z wydziału Nauk Biologicznych z Hacettepe University, Turcja. Od 14 lat zajmuje się badaniami nad molekularnym podłożem astmy i alergii, głównie mechanizmami działania inhibitorów proteazy w komórkach nabłonkowych oskrzeli. Oprócz działań stricte naukowych prof. Karaaslan stara się również działać na rzecz przekazywania swojej wiedzy akademickiej do przemysłu. Profesor posiada firmę zajmującą się biotechnologią, która produkuje zestawy eksperymentów biotechnologicznych i biologicznych dla dzieci w wieku szkolnym.
*prelekcja w języku angielskim*

Więcej na:
https://www.facebook.com/events/909371389202953/permalink/910881282385297/
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorem spotkań jest Boost Biotech Polska - łódzkie stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowanie integracji i animowanie środowiska osób związanych z Biotechnologiami: pracowników firm, parków technologicznych i uczelni, studentów, absolwentów, właścicieli przedsiębiorstw - osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną Biotechu. Bio-technologie rozumiemy jako każde technologie lub dziedziny nauki, gdzie wykorzystana jest o organizmach żywych. Bio-technologiami są dla nas w równym stopniu nanotechnologia do zastosowań biomedycznych, medycyna, bioinżynieria. Bio-technologie są też według nas nierozerwalnie połączone z zarządzaniem, komunikacją i ekonomią, ponieważ bez z tych pozornie oddalonych dziedzin rozwój „naszej” branży nie byłby możliwy.

Więcej na: www.boostbiotech.pl

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości