Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/06/13 15:01:27
Kapitał i Strategia Sukcesu w Biznesie - konferencja StartMoney

26 czerwca br. w Łodzi odbędzie się konferencja „StartMoney – Kapitał i Strategia Sukcesu w Biznesie” skierowana do przedsiębiorców, start-upowców, osób z pomysłami na biznes opartymi na innowacji, naukowców chcących wdrażać wyniki badań i szukających inspiracji w biznesie oraz kapitału na start i rozwój. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o praktycznej sferze pozyskiwania funduszy na innowacje, o tym jakie biznesy mają szanse na sukces, czy też jak stworzyć biznesowy przedsiębiorstwa odpowiadający potrzebom rynku. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, na stronie www.startmoney.pl.

O tym, jak wprowadzić biznes na rynek i zapewnić mu rozwój wykorzystując szanse rynkowe opowiedzą doświadczeni w biznesie właściciele start-upów, którzy zmagają się z realiami tego, co dzieje się po uzyskaniu finansowania i wejściu na rynek. Konferencja organizowana przez Fundusz zalążkowy StartMoney będzie nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z trendami związanymi z innowacjami w przedsiębiorstwach i na uczelniach, oraz możliwościami ich finansowania, ale także do nawiązywania kontaktów biznesowych i spotkania z przedstawicielami funduszu. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli biznesu, nauki oraz indywidualnych innowatorów, wynalazców, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Spodziewanych jest około 100 uczestnikówz całej Polski.

Praktycy doradzają start-upowcom

Organizatorzy konferencji do wygłoszenia prelekcji zaprosili znawców rynkowych realiów  -twórców i właścicieli start’upów, którzy podzielą się najnowszymi doświadczeniami z rozwijania firmy na rynku amerykańskim, z budowania biznesu we współpracy z inwestorem, oraz powiedzą jak stworzyć silną markę swojego biznesu.

„Czy Dolina Krzemowa potrzebuje startupów? Czyli o tym, jak w USA zbudować firmę, a nie start-up. Jak dostrzec niszę i skutecznie ją podbić. Dlaczego nie ma nagród za 2-gie miejsce. Oraz, czym różni się inwestor z Doliny Krzemowej od polskiego”

Jaromir Działo – w biznesie internetowym od 1994: założyciel 3 udanych start-upów, twórca sieci dystrybucji treści dla 95% kin w Szwajcarii oraz Hollywood, systemów IT dla banków szwajcarskich, 100+ serwisów webowych. Pracuje z firmami z USA, UE od ponad 15 lat.

„W jaki sposób budować swoją markę za pomocą opowieści? O działaniach PR, reklamie i rozmowach z inwestorami”

Paweł Tkaczyk – buduje silne marki, pracuje m.in. z Agorą, Grupą Allegro, wieloma mniejszymi firmami. Doradza startupom i innym przedsiębiorstwom. Dzieli się wiedzą – pisze blog o budowaniu marki, popełnił dwie książki: „Zakamarki marki” i „Grywalizacja”, prowadzi szkolenia z marketingu, brandingu, social media.

Wyrzuć swój pomysł do kosza - czyli największa sztuka prowadzenia start’upu".  Freeky Games – Przykład spółki produkującej gry, która wprowadza na rynek nowy produkt przy współpracy z inwestorem.

Piotr Babieno -Prezes Zarządu Bloobber Team oraz Freeky Games – firm produkujących gry. Jest związany z branżą gier od kilkunastu lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu i znajomości nowych technologii został wybrany ekspertem „Perspektywy Technologicznej Kraków – Małopolska 2020” – Foresight.

Możliwości i warunki pozyskania kapitału na uruchomienie innowacyjnego biznesu, komercjalizację wyników badań i wdrożenie pomysłów na biznes oraz na sfinansowanie kolejnego etapu.

Piotr Berliński  -  menedżer inwestycyjny i analityk Funduszu zalążkowego StartMoney, zarządzanego przez Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego, organizatora konferencji.

Zapraszamy do Łodzi 26 czerwca br.

Po wystąpieniach prelegentów przewidziany jest również networking w klubowej atmosferze. Uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami, porozmawiać z prelegentami oraz przedstawić swoje pomysły biznesowe ekspertom funduszu StartMoney. Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się na stronie www.startmoney.pl. Organizatorem spotkania jest fundusz zalążkowy StartMoney działający w ramach Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego „Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii”. Konferencja odbędzie się 26 czerwca 2013r. w godzinach 16.30 - 21.00 w Łodzi w klubie „Niebostan”, ul. Piotrkowska 17. Zapisy na konferencję odbywają się przez stronę funduszu www.startmoney.plUdział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerzy

Partnerem merytorycznym konferencji został SATUS Venture Sp. z o.o., zaś wśród partnerów medialnych są: Academio, Biotechnologia.pl, Dlastudenta.pl, Jaka-komorka.pl, MamStartup, NZS, Portal Innowacji, Proseed , Studenckie Forum BCC, student.lodz.pl oraz TVP Łódź.

Partner:

Patronat Medialny:

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Agnieszka Burzyńska


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości