Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/11/24 08:48:04
Scale - programy akceleracyjne dla startupów

Scale to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych przedsiębiorstw.

Pilotaż Scale zmobilizował bardzo dużą liczbę potencjalnych akceleratorów, a także dużych przedsiębiorstw (w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa), których potencjał może znacząco przyczynić się do rozwoju i wdrożeń innowacji tworzonych przez startupy.

Z uwagi na to, że efektywne programy akceleracji wspierające współpracę dużych przedsiębiorstw ze startupami mają istotne znaczenie dla rozwoju innowacyjności współpracujących podmiotów oraz związaną z tym potrzebę wypracowania optymalnego modelu akceleracji, zwiększono budżet pilotażu z 35 mln zł do 60 mln zł. Umożliwiło to przyznanie grantów na realizację dziesięciu projektów.

Konkurs organizowany przez PARP prowadzony był w ramach Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO_LAB, finansowanego ze środków Programu Inteligentny Rozwój na lata 2014 - 2020.

W załączeniu prezentacja 10 podmiotów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu - prezentacja.

Autor:PARP 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości