Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2018/01/18 08:16:00
Sport UP! 2018 – poznaliśmy listę dziesięciu finalistów na najlepszy sportowy startup roku

Arskom Group, Runmageddon oraz Stowarzyszenie WIOSNA, organizator Szlachetnej Paczki, wyłoniły dziesięciu finalistów na sportowy startup roku. Przedstawiciele najlepszych projektów powalczą o nagrodę główną podczas II Kongresu Duchowo Genialnie Globalnie. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Gali Finałowej Szlachetnej Paczki, która odbędzie się 26 stycznia 2018 roku w centrum konferencyjnym ICE Kraków.

Celem konkursu jest wybranie najciekawszych polskich startupów, które łączą w sobie sport z biznesem. Organizatorzy chcą wesprzeć młode, innowacyjne firmy i pomóc im zaistnieć na rynku ze swoimi produktami i rozwiązaniami. To także okazja do szerszej dyskusji o podniesieniu jakości świadczonych usług w sektorze sportowym.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liczbą otrzymanych zgłoszeń. Do konkursu stanęło ponad 50 startupów, a każdy z nich reprezentował innowacyjne i bardzo ciekawe podejście łączące ze sobą sport i biznes – mówi Wojciech Szaniawski, prezes Arskom Group i juror konkursu.

Spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń jury wybierało 10 najlepszych, których autorzy zostali zaproszeni do udziału w Kongresie Duchowo/Globalnie/Genialnie. Podczas kongresu finaliści będą mieli okazję publicznie przedstawić swój pomysł, a jury zada im dodatkowe pytania.

- Wybierając listę 10 finalistów jury miało bardzo trudny wybór. Widać było, że wśród młodych przedsiębiorców rodzą się naprawdę fantastyczne pomysły, pełne pasji i ciekawych rozwiązań. Z wielkim żalem musieliśmy wybrać tylko dziesiątke finalistów, ponieważ wszystkie zgłoszenia stały na bardzo wysokim poziomie– mówi Jakub Probola, Dyrektor Kreatywny „Szlachetnej Paczki” i juror konkursu.

Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się tak ciekawe projekty jak np. rękawiczki do ćwiczeń na siłowni wyposażone w sensory, dzięki którym możliwe jest zbieranie dokładnych danych o treningu, do wspólnego umawiania się i organizowania treningów, czy też innowacyjny projekt przenośnej sali treningowej zamkniętej w kontenerze.  

Lista startupów zakwalifikowanych do udziału w finale konkursu:
1) 2sport
2) Chaliso
3) Dreamfit
4) FightStatApp
5) Gymeo
6) Level X
7) NRGBox
8) Real Soccer Manager
9) Rezerwuj sport
10) Shape Care

Co podczas finału?
Każdy projekt zostanie poddany wnikliwej ocenie przez grono najlepszych specjalistów. Wśród nich znajdują się takie nazwiska jak kreator sukcesu marki Runmageddon Jaro Bieniecki, lider hub:raum, inkubatora Deutsche Telekom, Jakub Probola, Dyrektor Kreatywny  „Szlachetnej Paczki”  Jakub Marczyński oraz ekspert do spraw personal brandningu i marketingu sportowego Wojciech Szaniawski. Ich ogromna wiedza, doświadczenie i niezwykły zmysł biznesowy pomogły już niejednemu przedsiębiorcy w drodze do sukcesu biznesowego.  

W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody ufundowane przez Arskom Group i Runmageddon. Za zajęcie pierwszego miejsca świadczenia o wartości 300 tys. złotych, za zajęcie drugiego miejsca świadczenia o wartości 150 tys. złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca świadczenia o wartości 50 tys. złotych. Wśród świadczeń znajdują się, między innymi, takie elementy jak szkolenia, przeprowadzenie kampanii marketingowej, publikacje prasowe, obecność na eventach Rumnageddon czy doradztwo biznesowe.

II Kongres Duchowo Genialnie Globalnie DUCHOWO
bo dla ludzi z wartościami. Kongres jest wyjątkową okazją, aby w jednym miejscu spotkali się idealiści, którzy chcą rozwijać siebie i swój biznes.

GENIALNIE
bo dobry biznes zbudowany jest na genialnym pomyśle. Uprzedzamy: mówimy o dużych pieniądzach. Kto ma małe oczekiwania, niech idzie gdzie indziej.

GLOBALNIE
bo tu, w Krakowie, chcemy mówić o tym, co może mieć globalny zasięg. Nie mamy kompleksów, mamy ambicję.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości