Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/12/14 15:12:34
Szybka droga do szybkiej ścieżki, czyli jak stworzyć dobry projekt wdrożeniowy?

Pomorski ośrodek sieci przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców MŚP, naukowców i wynalazców do udziału w szkoleniu poświęconym tworzeniu projektów wdrożeniowychi finansowaniu przedsięwzięć B+R. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia w siedzibie Business Link Trójmiasto w Gdańsku.    

Bridge Alfa, tzw. szybka ścieżka (działanie 1.1.1 POIR), programy Lider czy Go-Global, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców, naukowców i wynalazców, którzy poszukują wsparcia finansowego na wdrożenie swojego rozwiązania. Niestety wiele spośród tych osób wychodzi z mylnego założenia, że najważniejsze jest napisanie dobrego wniosku, zaprezentowanie efektownego pitchu lub stworzenie kuszącego teasera. Tymczasem kluczem do sukcesu jest po prostu dobry projekt!

  • Dlaczego dobry wniosek to niekoniecznie sukces aplikacyjny?
  • Jakie są kluczowekryteria i co decyduje o tym, że projekt zainteresuje inwestorów, programów akceleracyjnych lub NCBiR?
  • O czym warto wiedzieć, aby skutecznie ubiegać się o finansowanie?
  • Dlaczego o procesie starania się o wsparcie finansowe warto myśleć jak o procesie tworzenia dobrego projektu wykraczającego daleko poza samo przygotowanie treści aplikacji?

Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący szkolenie specjaliści i eksperci. Zaprezentują również i rekomendacje związane z opracowaniem projektów B+R.

Szkolenia „Szybka droga do szybkiej ścieżki, czyli jak stworzyć dobry projekt wdrożeniowy?” organizowane jest w ramach projektu . Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

PROGRAM:  

09:45 – 10:00 

Rejestracja

10:00 – 10:30

Powitalny brief:

„Co wiemy o szybkiej ścieżce?” – podsumowanie statystyk i danych z realizacji programu w latach 2015-2016

Rafał Kruczkowski, Pomorski ośrodek sieci

10:30 – 12:00

Blok I:

„Budowanie masy krytycznej wnioskodawcy, czyli o tym jakich zasobów i podwykonawców potrzebujemy dla naszego projektu”

Dawid Kentzer

12:00 – 12:15

Przerwa kawowa

12:15 – 13:00

 

Blok II:

„Show me the money” – rzecz o analizie opłacalności, ocenie potencjału rynkowego i wyborze optymalnej ścieżki komercjalizacji

Dawid Kentzer

13:00 – 14:00

Blok III:

„Robisz to źle” – analiza najczęstszych błędów popełnianych w ubieganiu się o finansowanie projektów B+R oraz garść porad związanych z tym procesem

Dawid Kentzer

14:00 – 14:30

Blok IV: Q & A

PROWADZĄCY:  

Dawid Kentzer– broker technologii, specjalista w zakresie komercjalizacji przedsięwzięć naukowych, ekspert gospodarczy NCBiR. Zawodowo i naukowo działa na rzecz efektywnej współpracy środowisk naukowych oraz biznesowych, transferowania wiedzy z nauki do gospodarki. Jest byłym inwestorem (partner w BlackPearls VC), jeszcze nie aniołem biznesu, członkiem rady partnerstwa na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza (ISP4), doktorantem, zawsze spóźnionym tatą oraz marzycielem.

Rafał Kruczkowski – koordynator pomorskiego ośrodka sieci przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”. Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.

DLA KOGO:

Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców, naukowców i wynalazców orazwszystkichzainteresowanych tematyką projektów wdrożeniowych i możliwościami finansowania innowacyjnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych.  

KIEDY I GDZIE: 

Szkolenie „Szybka droga do szybkiej ścieżki, czyli jak stworzyć dobry projekt wdrożeniowy?” odbędzie się 20 grudnia (wtorek) w Gdańsku, w AIP Business Link Trójmiasto, przy al. Grunwaldzka 472, Gdańsk, Olivia Business Center – Olivia Gate, wejście A, I piętro.

REJESTRACJA: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie: http://szybkasciezka.eventbrite.com

Uwaga! Udział bezpłatny lecz liczba miejsc jest ściśle ograniczona (20 miejsc), decyduje kolejność zgłoszeń!

INFORMACJE: 

Więcej informacji o szkoleniu: Rafał Kruczkowski, pomorski ośrodek sieci przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość”, e-mail: een@swp.gda.pl.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości