Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/04/11 10:56:34
Najlepsi światowi specjaliści w PPNT

Trwa rekrutacja na wyjątkowe spotkania eksperckie, jakie odbędą się wkrótce w Poznaniu. 20 i 21 kwietnia gośćmi Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego będą Kirstie Chadwick, prezes International Business Innovation Association oraz Giordano Dichter, szef działu usług EU-BIC z European Business Network. Oboje należą do grona najlepszych na świecie specjalistów od innowacji i rozwoju młodych firm. Pierwszy raz w Polsce, spotkają się z przedstawicielami polskich parków technologicznych, inkubatorów oraz władz lokalnych.

PPNT

„To dla nas wszystkich niebywała okazja do osobistego poznania i czerpania z wiedzy i niesamowitego doświadczenia osób, które w świecie biznesu są nie tylko światowymi ekspertami, co wybitnymi praktykami”- mówi Ewa Kocińska z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Kirstie Chadwickma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w rozwoju przedsiębiorstw i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi oraz firmami technologicznymi. Ma za sobą przekształcenie małej amerykańskiej firmy z branży IT ze startupa w spółkę o wartości 60 milionów dolarów. Dziś kieruje Międzynarodowym Stowarzyszeniem Innowacji Biznesowych, czyli zlokalizowaną w USA organizacją non-profit, która pomaga w rozwoju nowych firm na całym świecie. PPNT jest członkiem tej prestiżowej organizacji.

Z kolei Giordano Dichter jest szefem działu usług Europejskiej Sieci Biznesu, czyli działającej z Brukseli organizacji, która zrzesza około 150 certyfikowanych centrów innowacji i otoczenia biznesu oraz ponad 100 stowarzyszeń wspierających rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, startupów i firm technologicznych. PPNT właśnie przystępuje do European Business Network. Giordano ma osiemnastoletnie doświadczenie w rozwoju sektora prywatnego. Wierzy, że następne pokolenie firm, które zmienią świat już czai się za rogiem, a inkubatory są naturalnym miejscem, gdzie można je wyhodować.

„20 kwietnia zapraszamy przedstawicieli wielkopolskich instytucji otoczenia biznesu oraz władz lokalnych na kilkugodzinne, bezpłatne warsztaty o efektywnej inkubacja przedsiębiorstw. Będziemy dyskutować nad dobrymi praktykami dla Wielkopolski na podstawie przykładów z USA i Unii Europejskiej. A 21 kwietnia zjadą do nas przedstawiciele centrów innowacji i przedsiębiorczości z całej Polski! Będziemy pracować nad poprawę efektywności pomocy dla wielkopolskich firm”– mówi Ewa Kocińska z PPNT.

A rekrutacja na oba spotkania trwa na stronie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

20.04.2017
Spotkanie dla przedstawicieli wielkopolskich instytucji otoczenia biznesu oraz władz lokalnych:
http://ppnt.poznan.pl/efektywna-inkubacja-przedsiebiorstw-dobre-praktyki-usa-ue-dla-wielkopolski/

21.04.2017
Warsztaty dla przedstawicieli centrów innowacji i przedsiębiorczości oraz wszystkich członków Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce:
http://ppnt.poznan.pl/warsztat-dla-czlonkow-sooipp-ppnt-21-04-2017/

Autor:Informacja prasowa 
powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości