Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/12/13 16:32:43
Nauka dla Gospodarki 2016

Regionalny Punkt Kontaktowy ds. Programów Badawczych UE, w dniu 19 grudnia 2016r. zaprasza Państwa na spotkanie szkoleniowo-warsztatowe pod nazwą „Nauka dla Gospodarki”.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywać się będzie w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego a do wyboru przez Państwa będą trzy spotkania z ekspertami i praktykami, którzy poprowadzą  szkolenia w zakresie:

1. Jak budować innowacyjne, nowoczesne wykorzystując metodę Business Canvas. Metodę, którą z powodzeniem stosowana jest również do przygotowania aplikacji projektowej do funduszy grantowych na rozwój własnej firmy.

Spotkanie poprowadzi Pan Hubert Dyba - Konsultant ds. innowacji i transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Ekspert w zakresie wsparcia i doradztwa przy budowaniu biznesplanów.

2. Jak przygotować zwycięski projekt w ramach instrumentu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorstwom w UE  „SME ”, przeznaczonego  na finansowanie innowacyjnego produktu, usługi, strategii rozwoju firmy.

Szkolenie poprowadzi Ateknea Solutions, o wiodącej na rynku pozycji w zakresie wspierania przedsiębiorstw w ubieganiu się o granty SME . Z jej usług skorzystało ponad 600 małych i średnich firm z ponad 20 krajów Europy. Zespół Ateknea składa się z ponad 130 doświadczonych ekspertów: inżynierów, menedżerów projektu, deweloperów i naukowców. Atekne Solutions wspierała łódzką firmę Napiferyn Biotech w pozyskaniugrantu o akronimie „FIDOs” z  Horyzontu 2020 w ramach SME .

3. Metod identyfikacji ryzyka w projektach B+R i zasad zarządzania ryzykiem. Zaprezentowane zostaną  przykłady przyjętych rozwiązań w projektach B+R, które uzyskały dofinansowanie w ramach programu Horyzont 2020.

Spotkanie poprowadzi  dr inż. Agata Klaus-Rosińska z Politechniki Wrocławskiej, Zespół Logistyki i Zarządzania Projektami w Katedrze Zarządzania Systemami. Doświadczony wykładowca i praktyk, ekspert w dziedzinie zarzadzania projektami.

oraz

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku: wiodąca (w regionie łódzkim) w zakresie uczestnictwa w grantach Horyzontu 2020. W ramach szkolenia przedstawi metody zarządzania ryzykiemz praktycznego punktu widzenia na bazie swoich doświadczeń projektowych.

 

NAUKA DLA GOSPODARKI

Spotkania szkoleniowo-warsztatowe i networking

19 grudnia 2016r.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

ul. Narutowicza 34, Łódź

9:30 – 14:00

Duża sala (parter)

Agenda

09:30 - 10:00

Rejestracja i kawa powitalna

10:00 - 10:30

Oficjalne rozpoczęcie

Jolanta Pacura – Koordynator Regionalnego Punktu Kontaktowego
Programów Badawczych Województwa Łódzkiego

10:30 - 13:00

Szkolenie: Business Canvas

Hubert Dyba - Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT

10:30 - 13:00

Szkolenie: Jak napisać dobry wniosek do SME

: Ateknea Solutions

10:30 - 13:00

Szkolenie: Ryzyka w projekcie B+R

dr inż. Agata Klaus-Rosińska oraz : ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku

13:00 - 14:00

Lunch i networking

Wszystkie spotkania dostępne są bezpłatnie

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres rpk@uni.lodz.pl, podając imię i nazwisko, instytucję oraz wybór szkolenia:

1)    „Business Canvas”

2)    „SME lub

3)    „Ryzyka w projekcie”

Ilość miejsc na szkolenia ograniczana!

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości