Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/05/15 09:17:51
Meet Biotech - Boost Biotech #28 Łódź

Biotechnologu! Zastanawiasz się, jak rozwinąć swoją pasję w firmę? Chcesz zdobywać nowe doświadczenia za granicą? Planujesz włączyć się do organizacji związanych z farmacją? W wolnej chwili planujesz domową produkcję złotego trunku? A może po prostu szukasz inspiracji do rozwoju swojej kariery zawodowej?

Stowarzyszenie Boost Biotech Polska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Meet Biotech Boost Biotech w Łodzi. W trakcie spotkań nasi goście opowiedzą o tym jak znaleźli się w biotechnologii, gdzie zdobywali doświadczenie i czym się zajmują. Po krótkich prezentacjach będzie czas na pytania i wymianę doświadczeń między wszystkimi uczestnikami spotkania. Wszystko to w nieformalnej atmosferze, która sprzyja rozmowom i szukaniu inspiracji do dalszego rozwoju.

Łódź – Meet Biotech – Boost Biotech #28

17 maja 2017r. (środa), godz. 19.00

Klub Krańcoofka

ul. Piotrkowska 29 (wejście od Więckowskiego)

Nasi goście:

dr hab. Magdalena Urbaniak – Europejskiego Regionalnego Centrum

Ekohydrologii PAN oraz Katedry Ekologii Stosowanej UŁ. W swojej pracy skupia się na możliwościach i perspektywach zastosowania biotechnologii ekologicznych w usuwaniu trwałych zanieczyszczeń organicznych ze środowiska wodnego i glebowego. Celem jej dotychczasowych badań była optymalizacja procesów bioremediacji, redukcji zanieczyszczeń (m.in. dioksyn i polichlorowanych bifenyli) i ich transportu między ekosystemami wodnymi i lądowymi. Do swojego dorobku może zaliczyć m.in. 55 publikacji, udział w takich projektach: m.in. Life+EHREK , SWITCH (Sustainable Water Management Improves Tomorrow’s Cities Health) oraz Polska Pomoc.

dr Karolina Rudnicka - adiunkt Katedry Immunologii i Biologii Infekcyjnej Uniwersytetu Łódzkiego. Do licznych zainteresowań naukowych prelegentki należy przede wszystkim immunologia zakażeń Helicobacter pylori oraz poszukiwanie alternatywnych metod ich prewencji oraz leczenia. W dorobku Pani doktor znalazło się wiele publikacji o imponującym łącznym IF 61,768, a dotychczasowa kariera obejmuje także liczne staże m.in. w firmie Biotech Consulting oraz Biotech Pharmacon ASA. Doktor Rudnicka to również stypendystka MNiSW oraz Rządu Irlandii, dzięki któremu brała udział w międzynarodowym programie UREKA w Galway pod kierunkiem prof. A.P. Morana.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1296503410446338/

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorem spotkań jest Boost Biotech Polska - łódzkie stowarzyszenie, którego głównym celem jest promowanie integracji i animowanie środowiska osób związanych z Biotechnologiami: ów firm, parków technologicznych i uczelni, studentów, absolwentów, właścicieli przedsiębiorstw - osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną Biotechu.

Bio-technologie rozumiemy jako każde technologie lub dziedziny nauki, gdzie wykorzystana jest o organizmach żywych. Bio-technologiami są dla nas w równym stopniu nanotechnologia do zastosowań biomedycznych, medycyna, bioinżynieria. Bio-technologie są też według nas nierozerwalnie połączone z zarządzaniem, komunikacją i ekonomią, ponieważ bez z tych pozornie oddalonych dziedzin rozwój „naszej” branży nie byłby możliwy.

Więcej na: www.boostbiotech.pl

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości