Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/11/09 13:58:09
Do Barcelony po innowacje w sektorze energetycznym – Business Booster 2016

Organizatorzy The Business Booster 2016 (TBB), czołowej imprezy poświęconej innowacjom w sektorze zrównoważonej energii, ujawnili tegoroczny temat przewodni i zapowiedzieli wystąpienia nowych, uznanych w branży postaci – w tym Petera Carlssona, anioła biznesu, członka zarządu i doradcy oraz byłego wiceprezesa ds. łańcucha dostaw w firmie Tesla Motors, który wygłosi mowę inauguracyjną.

Impreza, której gospodarzem jest InnoEnergy, będąca motorem innowacji sektora zrównoważonej energii w Europie, ma odbyć się w Palau de Congressos de Catalunya w Barcelonie w dniach 23–24 listopada 2016 r.

Główny temat tegorocznej konferencji TBB to „zmieniające się modele biznesowe w sektorze energetycznym”. Wybitni znawcy zrównoważonej energii, słynni przedsiębiorcy oraz specjaliści w dziedzinie rynku energetycznego zmierzą się z problemami związanymi z tym tematem i zaoferują rozwiązania podczas specjalnych sesji konferencyjnych.

„TBB umożliwia spotkanie najbłyskotliwszych umysłów w sektorze zrównoważonej energii z doświadczonymi firmami energetycznymi. Taka współpraca jest kluczem do tworzenia nowych modeli biznesowych i rozwoju najnowszych pomysłów, innowacji i przełomów w drodze do osiągnięcia sukcesu handlowego” – powiedziała Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy. „Na sali wystawowej zaprezentujemy ponad 150 fantastycznych innowacji, dzięki czemu tegoroczna edycja będzie największym przedsięwzięciem spośród dotychczasowych konferencji TBB”.

Impreza pełna będzie żywych i dynamicznych wystąpień poświęconych najpilniejszym kwestiom, spotkań „przy okrągłym stole” i dyskusji panelowych. Program w pierwszym dniu obejmuje debatę panelową poświęconą głównemu tematowi konferencji z udziałem przedstawicieli firm ENGIE i Ericsson oraz innych uczestników, o których więcej informacji podamy później.

Drugiego dnia odbędzie się otwarta dyskusja „przy okrągłym stole” na temat innowacji, którą poprowadzi Alfons Sauquet, dziekan ds. współpracy międzynarodowej w ESADE Business and School w Barcelonie, z udziałem przedstawicieli firm Schneider Electric, Veolia, ENGIE i Principle Power.

Wszystkie cztery firmy, będące pionierami w dziedzinie otwartych innowacji, zaprezentują się także w Miasteczku Otwartych Innowacji na sali wystawowej. Miasteczko będzie także dla uczestników miejscem do prowadzenia spotkań, wspólnego tworzenia innowacyjnych pomysłów oraz formalizowania umów handlowych.

„Europejski rynek zrównoważonej energii jest nadal źródłem niespotykanych wcześniej zmian w całym sektorze energetycznym tego regionu” – dodał Diego Pavía, dyrektor naczelny InnoEnergy. „Wszystkim znaczącym zmianom towarzyszą duże wyzwania, ale także – co ważniejsze – możliwości. Misją TBB jest wykorzystanie tych szans. Zapewniamy naszym start-upom i autorom innowacji niepowtarzalną okazję, aby nawiązać kontakt z niektórymi z najprężniejszych i odnoszących największe sukcesy firm energetycznych w Europie i podzielić się z nimi pomysłami oraz tworzyć nowe sposoby działania”.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości