Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/11/28 12:29:54
Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek – międzynarodowe seminarium w Gdyni

Pomorski ośrodek sieci przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi szwedzkiemu i zagranicznej współpracy biznesowej. Wydarzenie odbędzie się 5 grudniaw Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni

Szwecja to największy rynek w Skandynawii z blisko 10 mln konsumentów. W ciągu ostatnich 10 lat polsko-szwedzka wymiana handlowa podwoiła się i według najnowszych danych z raportu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej po raz pierwszy przekroczyła 8 mld EUR. W polskim handlu ze Szwecją najwyższe obroty odnotowuje przemysł elektromaszynowy (eksport – 43,3% i 33% import z 5% wzrostem). Duży udział w eksporcie mają także wyroby przemysłu chemicznego i metalurgicznego, a także meble i wyroby z drewna.

Obraz Polski w Szwecji pozytywnie się zmienia. Polscy przedsiębiorcy są cenieni za dynamiczność i kreatywność, a nasze produkty nie są już postrzegane tylko przez pryzmat ceny, ale przede wszystkim dobrej jakości – to doskonałe warunki do współpracy i podboju tego skandynawskiego rynku.   

Jak założyć i prowadzić firmę w Szwecji? Jakie są możliwości i bariery wejścia na największy rynek skandynawski? Jak skutecznie negocjować i zawierać umowy ze szwedzkim kontrahentem? Czym różni się polska i szwedzka kultura biznesowa?  Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i szwedzcy specjaliści zaproszeni do udziału w seminarium.

Seminarium „Sukces bez granic, czyli jak podbić szwedzki rynek” organizowane jest w ramach projektu . Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.  

PROGRAM:  

09:00 –  09:30 

Rejestracja

09:30 –  10:15

Polska-szwedzka współpraca handlowa wczoraj i dziś.

Magdalena Pramfelt, Honorowy Konsul Generalny Szwecji w Gdańsku,

Prezes Polsko- Szwedzkiej Izby Gospodarczej

 

10:15 –  11:00

Biznes w Szwecji i współpraca transbałtycka na przykładzie sektora budowlanego.

Urszula Erenmalm, CEO Andrem AB

11:00 – 11:15

Przerwa kawowa

 

11:15 – 12:00

Rynek szwedzki – fakty i liczby.

Kultura biznesowa w Szwecji.

Jak założyć firmę w Szwecji?

Maria Wallner, Mis Sweden / Almi Företagspartner Mitt AB

 

12:00 – 12:45

Moja w Szwecji – szwedzki rynek w praktyce.

Alex Krutys, Wiceprezes, Taktik Polen

 

12:45 – 13:30

Lunch i networking

 

 

DLA KOGO: 

Spotkanie jest adresowane do pomorskich przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP, prężnie rozwijających się start-upówplanujących rozwój międzynarodowych projektów oraz osób zainteresowanych międzynarodową wymianą handlową i pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych.  

KIEDY I GDZIE: 

Seminarium odbędzie się 15 grudnia (poniedziałek) w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyniprzy Al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV, sala F0.02.  

REJESTRACJA: 

Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium należy się zarejestrować poprzez formularz na stronie: http://bit.ly/SukcesWSzwecji_EEN. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

INFORMACJE: 

Więcej informacji o seminarium pod numerem tel. 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości