Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/01/15 14:30:09
Inwestorzy pomogą naukowcom w komercjalizacji pomysłów. Rusza kolejna edycja alfa school. Tym razem w Lublinie.

Alfa

Już 28 stycznia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkają się dwa światy  – inwestorzy i praktycy biznesu, wspierani przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Cel jest prosty: podzielenie się doświadczeniem, networking oraz znalezienie projektów naukowych, w które fundusze inwestycyjne skupione wokół programu NCBR, BRIdge Alfa, będą mogły zainwestować nawet 1 mln złotych.

alfa school to dwudniowe wydarzenie przygotowujące naukowców do komercjalizacji swoich projektów i współpracy z funduszami skupionymi wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, BRIdge Alfa. Organizatorami przedsięwzięcia są SpeedUp Group, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny (LPNT) i  globalna prawnicza, Dentons. Patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

“Zgodnie z planami, alfa school rusza w Polskę i na Lublinie nie poprzestaniemy” – mówią organizatorzy. “Pierwsza edycja, organizowana w gdańskim Inkubatorze Starter oraz trwający właśnie w Warszawie alfa.ac – program pre-akceleracyjny dla naukowców – pokazały, że jest zapotrzebowanie na wymianę praktyki między tymi światami. Dzięki temu, naukowcy czują się bardziej komfortowo we współpracy z funduszami, a inwestorzy pracują z projektami lepiej przystosowanymi do potrzeb rynku” – kontynuują.

Dlaczego warto pojawić się 28-go i 29-go stycznia w Lublinie?

Uczestnicy styczniowej edycji alfa school poznają m.in. zasady budowania modelu biznesowego dla swojego projektu naukowego, dowiedzą się jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutują wątpliwości dotyczące praw majątkowych i dowiedzą się, jak przygotować prezentację inwestorską. Co więcej, po południu 28-go stycznia, uczestnicy będą mieli czas na skonsultowanie projektów twarzą w twarz z przedstawicielami funduszy takich jak Infini, Impera Alfa, Polski Instytut Badań i Rozwoju czy SpeedUp BRIdge Alfa oraz poznają tych naukowców, którzy już współpracują z funduszami i z sukcesem komercjalizują swoje projekty.

Udział w alfa school jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy:https://openoffice.typeform.com/to/lZL6Ix. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły oraz na stronach:

http://alfa.ac/alfa-school/

http://speedupgroup.com/pl/fund/speedup_bridge_alfa

http://lpnt.pl/projekty/alfa-school/

***

SpeedUp Group to wiodąca grupa funduszy inwestujących na wczesnych etapach rozwoju przedsiębiorstwa (seed, pre-revenu i early growth). W skład grupy wchodzą m.in. SpeedUp Investments, SpeedUp Innovation oraz SpeedUp BRIdge Alfa, który inwestuje w produkty i usługi powstałe na bazie lub wykorzystujące w swojej działalności wyniki badań naukowych lub wyniki prac badawczo-rozwojowych.

SpeedUp BRIdge Alfa należy do grupy dziesięciu wehikułów wspieranych przez Narodowe Cantrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa. Budżet każdego z wehikułów wynosi od 5 do 20 mln zł, a wsparcie, na jakie może liczyć indywidualny projekt naukowców wynosi nawet 1 mln zł. Do tej pory wehikuły zainwestowały w komercjalizację projektów polskich naukowców ok. 15 mln złotych. Szczegóły: www.bridge.gov.pl. Więcej informacji: www.speedupgroup.com

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny łączy naukę z biznesem, zapewnia korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej i wspiera lubelski ekosystem startup. Misją LPNT jest wspieranie rozwoju województwa dzięki stworzeniu zinstytucjonalizowanej platformy dla współpracy lubelskich uczelni i biznesu. Przy Parku działa Inkubator Technologiczny, który pomaga początkującym przedsiębiorcom w uruchomieniu i prowadzeniu własnej działalności oraz Lubelski Instytut Designu zajmujący się promowaniem dobrych praktyk w zakresie projektów wizualnych. W ramach LPNT działa również grupa Inno-brokerów, których zadaniem jest transfer osiągnięć badawczych i naukowych do regionalnych i ponadregionalnych przedsiębiorców.

Dentons Poland Startup Program – inicjatywa globalnej firmy prawniczej Dentons polegająca na wsparciu prawnym oraz kreowaniu możliwości biznesowych dla przedsiębiorców oraz naukowców, działających na rynku nowoczesnych technologii. Unikalność programu przejawia się w sposobie działania, polegającym na zapewnieniu uczestnikom indywidualnego, dostosowanego do ich potrzeb i możliwości wsparcia, przy równoczesnym dostępie do zasobów jednej z największych, globalnych firm prawniczych.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości