Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/03/10 08:48:38
INNOWACJE w DOBREJ FORMIE

Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM 2017

W Bydgoszczy - sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z branż polskiego przemysłu, która odnotowuje najwyższą dynamikę. Na niespełna 2 miesiące przed inauguracją Targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

Wszystko dla narzędziowców

Udział w Targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Udział w targach zgłosiłym.in. firmy dostarczające normalia (FCKP BYTÓW, HASCO, A.MARCINIAK OT, MEUSBURGER) i stal (OBERON Robert Dyrda, MULTISTAL & LOHMANN, SCHMOLZ+BICKENBACH), dostawcy obrabiarek CNC (ABPLANALP, APX TECHNOLOGIE, MEXIM), dostawcy narzędzi specjalistycznych (SANDVIK, PAFANA S.A., DOLFAMEX, NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS, MS SPINEX, TECHNAR, WEDCO, KONEK, SEGER) i pomiarowych (RENISHAW, OBERON 3D, FAKTOR, ZOLLER). Nie zabraknie przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak NOVUMPLAST, KLG, GRAFORM, SHAPERS’ POLSKA czy ZN EKOPLAST. Aktualna lista wystawców jest już dostępna na www.innoform.pl

Program towarzyszący Targom

KONFERENCJA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA

ORGANIZATOR: BYDGOSKI PRZEMYSŁOWY

25-26 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia 2017 r.

I.         BLOK NARZĘDZIOWY

1.      Optymalizacja odkształceń wyprasek z wykorzystaniem symulacji procesu wtrysku, FADO Sp. o.o.                 

2.      Innowacyjne rozwiązania systemów gorącokanałowych do produkcji wyprasek wielokomponentowych oraz wytwarzanych z tworzyw technicznych, Mold-Masters Europe GmbH A MILACRON

3.      Minimalizacjanaprężeń w konstrukcji form wtryskowych, HASCO Polska Sp. z o.o.

4.      Najnowsze narzędzia TaeguTec do obróbki skrawaniem form wtryskowych i matryc, KONEK PSN Sp.j.

5.      Kontrola jakości i utrzymanie w ruchu wkładek z chłodzeniem konformalnym, FADO Sp. z o.o.

6.      Zjawiska termiczne zachodzące w systemach gorącokanałowych, WADIM PLAST Narojek Sp.j.

II.       BLOK PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

1.      BADANIA – NARZĘDZIA – TECHNOLOGIE – badawcza jednostek B+R zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym

2.      Odlewanie próżniowe jako niskobudżetowe rozwiązanie dla produkcji małoseryjnej, ARRK Shapers’ Polska Sp. z o.o.

3.      Koncepcjasustainability w przetwórstwie tworzyw sztucznych, Hanplast Sp. z o.o.

4.      RoboINNOWACJE firmy FANUC dla branży narzędziowo-przetwórczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, Fanuc Polska Sp. z o.o.

5.      Przetwórstwo kompozytu polimerowo-drzewnego z dodatkiem napełniacza mineralnego, Hanplast Sp. z o.o.

26 kwietnia 2017 r.

I.         BLOK TEMATÓW OGÓLNYCH

1.      Promocja gospodarcza Bydgoszczy, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
sp. z o.o.,

2.      Najnowsze rozwiązania technologiczne dla poprawy indywidualnego   bezpieczeństwa pracowników w pracy, HORUS Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o.o.

3.      Jak wdrażać nowe rozwiązania, kiedy pracownicy reagują na nie oporem, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang

4.      Dotacje unijne dla branży narzędziowej – już dziś sięgnij po bezzwrotne środki, EDORADCA sp. z o.o. sp.k.

5.      Jak zaciekawić klienta naszą ofertą, kiedy taką samą proponuje mu wielu, PERSONEL SYSTEM Joanna Rajang

Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach biletu wstępu na targi. Wymagana na www.innoform.pl/

udziału w konferencji

W celu zgłoszenia udziału w konferencji należy do dnia 14.04.2017 r. wysłać dane uczestnika na adres: bkp@.bydgoszcz.pl

 

GIEŁDA KOOPERACYJNA

ORGANIZATOR: OŚRODEK przy TORUŃSKIEJ AGENCJI ROZWOJU REGIONALNEGO S.A., BYDGOSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO

Sp. z o.o

26 kwietnia 2017 r.  godzina 11.00 do 15.00

Ośrodek przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Bydgoski Przemysłowy, serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej, towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniach?

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

Na czym polega giełda kooperacyjna?

1.      Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać,

2.      Dane zarejestrowanych firm na bieżąco umieszczane są w katalogu on-line na stronie giełdy (każdego dnia w katalogu pojawiają się nowe firmy!)

3.      Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru partnerów, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy,

4.      26 kwietnia 2017 r., przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny.

W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 10.04.2017 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem systemu talkB2B.

Podczas spotkań kooperacyjnych, otrzymają Państwo zaktualizowaną wersję harmonogramu rozmów. Pracownicy sieci w czasie trwania Giełdy pozostaną do Państwa dyspozycji.

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem w spotkaniach, zapraszamy do kontaktu z konsultantami  ośrodka przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Dla wszystkich branżowych gości, chcących wziąć udział w targach, organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych zaproszeń. Wystarczy wejść na stronę www.innoform.pl i dokonać rejestracji. Akcja trwa do 14 kwietnia.  

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości