Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/11/06 13:20:39
Biznes i Nauka - Kolejna edycja warsztatów dla naukowców Alfa School odbędzie się w stolicy Wielkopolski

Alfa School, czyli bezpłatne warsztaty, których celem jest wsparcie twórców innowacyjnych rozwiązań w komercjalizacji ich projektów odbędą się już tej jesieni. 13 oraz 14 grudnia, w przestrzeni ,,Plus Jeden” w Poznaniu osoby zaangażowane w projekty naukowo-badawcze spotkają się z doświadczonymi praktykami biznesowymi, w tym przedstawicielami funduszy skupionymi wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Bridge Alfa.

Szósta edycja Alfa School to świetna okazja dla wszystkich twórców projektów naukowo-badawczych, którzy myślą o ich komercjalizacji. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli skonfrontować swoje rozwiązania z doświadczonymi ekspertami VC, którzy w wyczerpujący sposób podpowiedzą jak usprawnić rozwój pomysłu, od czego zacząć jego komercjalizację i jak doprowadzić do tego, aby produkt trafił w ręce klientów. Mentorzy podzielą się wiedzą na temat kwestii prawnych, praw własności i patentowania, pozyskiwania funduszy z programów oferowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz komunikacji i tworzenia prezentacji. - Eksperci Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w formie interaktywnego warsztatu prowadzonego w grupach pokażą jak zapewnić ochronę prawną danego rozwiązania. Doradzą jakie działania podjąć, jak zaplanować odpowiednie kroki w czasie i jaki budżet na to przeznaczyć. Wskażą też jak umocować te regulacje w planie rozwoju całego przedsięwzięcia, szczególnie w obliczu wyzwania jakim są rozmowy z potencjalnym inwestorem. - wyjaśnia Ewa Kocińska-Lange, Zastępca Dyrektora PPNT. Podczas dwudniowego wydarzenia na uczestników czeka także nieoceniony networking z praktykami rynkowymi i instytucji otoczenia biznesu.

Jako fundusz wspieramy ludzi, którzy poprzez swoje pomysły chcą zrewolucjonizować rynek oraz myślą globalnie. Wyszukujemy projektów B+R i pomagamy ich twórcom na drodze do komercjalizacji. Poprzez Alfa School chcemy zbudować platformę współpracy między środowiskiem nauki i biznesu, aby wzajemnie uczyć się od siebie i zwiększać szansę na to, aby rozwiązania, które tworzone są przez naukowców mogły ujrzeć światło dzienne. Tak o wydarzeniu mówi partner zarządzający SpeedUp Group Tomasz Czapliński, który poprowadzi jeden z warsztatów.

Rozwój sieci kontaktów w Jednostkach Naukowych to dla funduszu możliwość dotarcia z ofertą wsparcia finansowego i biznesowego do szerszej grupy pomysłodawców oraz wspólnego typowania najbardziej rokujących projektów.- dodaje Rafał Roszak, New Development w YouNick Mint.

Naukowcy, którzy wezmą udział w wydarzeniu będą mieli możliwość spotkania sam na sam z inwestorami podczas tzw. speed datingu, co przekłada się na ich pewność siebie oraz zwiększa zainteresowanie środkami, którymi dysponują fundusze VC.

Organizatorami przedsięwzięcia są SpeedUp Group, YouNick Mint, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Dentons Poland Startup Program oraz StartUp Poznań. Patronat nad wydarzeniem objęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Liczba miejsc jest ograniczona, na zgłoszenia organizatorzy czekają do 28 listopada.

Zapraszamy do rejestracji: http://bit.ly/2xazzNw

Więcej informacji na stronie: http://alfa.ac/alfa-school/

Link do filmu podsumowującego jedną z wcześniejszych edycji ALFA SCHOOL:

https://www.youtube.com/watch?v=0k36N5RgCBc&feature=youtu.be

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości