Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2015/12/28 14:11:03
Spójrz globalnie na swój biznes podczas styczniowego Creative Morning w STARTERZE

Ponad 150 tysięcy dolarów uzyskane na Kickstarterze, pobyt w słynnym chińskim akceleratorze czy wyjazd do Doliny Krzemowej. Takimi sukcesami mogą pochwalić się goście kolejnego Creative Morning „No pain, no gain” odbywającego się w poniedziałek, 11 stycznia, w STARTERZE. Agnieszka Nazaruk (NIWA) i Michał Kępiński (AudioTrip) opowiedzą o tym, jak rozwijać biznes globalny. To pierwsze z dwóch wydarzeń otwartych organizowanych w ramach Preparation Camp – spotkania wyłaniającego finalistów programu akceleracyjnego Starter Rocket.

Rok 2016 STARTER proponuje rozpocząć od spojrzenia na swój biznes z szerszej perspektywy. Spotkanie Creative Morning „No pain, no gain” skierowane jest przede wszystkim do startupowców, którzy zastanawiają się nad kierunkiem rozwoju, a także dla każdego, kto poszukuje biznesowych inspiracji.

 – Podczas styczniowego Creative Morning nasi goście udowodnią, że polskie startupy mogą odnieść sukces za granicą. Mam nadzieję, że uda nam się zainspirować uczestników spotkania do stawiania sobie jak najbardziej ambitnych celów, także w wymiarze globalnym – przekonuje Sara Miotk z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Creative Morning

Prelegentami Creative Morning będą osoby, które znają smak globalnego sukcesu. Agnieszka Nazaruk – nie ma jeszcze 30 lat, a jest już uznanym na świecie  przedsiębiorcą. Zdobywała doświadczenie nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii. W 2013 roku wraz z hiszpańskim wspólnikiem Javierem Morillasem rozpoczęła unikalny projekt – inteligentną mikroszklarnię NIWA. Pozwala ona na uprawę warzyw we własnym domu. Specjalna umożliwia skuteczną hodowlę osobom, które nie znają się na uprawie warzyw. Pomysł okazał się na tyle udany i trafiający w niszę rynkową, że zdobył dofinansowanie w wysokości ponad 150 tysięcy dolarów na KickStarterze, a jego twórcy rozwijali pod skrzydłami chińskiego akceleratora Hax – jednego z najlepszych na świecie. Obecnie produkty NIWA można zakupić w przedsprzedaży.

Drugim gościem Creative Morning będzie Michał Kępiński – jeden z twórców aplikacji mobilnej AudioTrip, łączącej storytelling z podróżami zamieniając smartfona w prywatnego przewodnika. Oferuje ponad 200 tras z licznych europejskich państw. Innowatorski projekt zdobył wiele laurów w środowisku startupowym. Jest m.in. jednym z laureatów zeszłorocznego Startup Zone organizowanego przez STARTER w ramach infoShare. Zasłynął także w Helsinkach, gdzie w 2014 podczas Startup Sauna – jednej z największych imprez dla startupów – twórcy aplikacji zostali wyróżnieni spośród ponad 700 międzynarodowych projektów biorących udział w rywalizacji i zyskali możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej. wzbudziła także zainteresowanie akceleratora z Bordeaux. Obecnie jej twórcy pracują nad rozwojem produktu we Francji i Wielkiej Brytanii.

Creative Morning odbędzie się 11 stycznia o godz. 9.00 w STARTERZE. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie: http://cmi2016.evenea.pl.

Styczniowe spotkanie jest jednym z dwóch otwartych wydarzeń organizowanych w ramach Preparation Camp Starter Rocket – programu akceleracyjnego, w którym bierze udział 20 startupów walczących o dofinansowanie. W środę, 13 stycznia, podczas finału Preparation Camp, startupy zaprezentują swoje pomysły przed międzynarodowymi inwestorami i ekspertami, a także przedstawicielami globalnych firm i akceleratorów. Istnieje możliwość zapisów również na to wydarzenie: http://preparation-camp.evenea.pl. na środowe prezentacje ruszy 29 grudnia.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości