Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/01/21 12:42:24
Poznaj pomysły rozwijane w Clipsterze!

Od października 2015 roku Clipster, łączący twórczy coworking z mieszkaniem, stanowi ważny punkt na mapie innowacyjnego Gdańska. Nadszedł czas na poznanie osiągnięć jego rezydentów! Twórcy tej przestrzeni – Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Alfabeat zapraszają na prezentację projektów „clipsterów”, która odbędzie się 29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury.

 Clipsterzy

– W czasie 5-minutowych prezentacji „clipsterzy” przedstawią publiczności efekty pracy wykonanej podczas kończącej się pierwszej edycji preakceleracji biznesu. Wielu z nich pozostanie w Clipsterze, więc to wydarzenie będzie bodźcem do dalszej pracy nad pomysłem – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród projektów, które zostaną zaprezentowane znajdują się:

  • aplikacja dla aktywnych sportowo diabetyków autorstwa Olgi Pustovalovej;
  • nowe urządzenie medyczne tworzone przez Tomasza Gabrysia;
  • MachinaRoom – rozwijana przez Piotra Białobrzeskiego forma rozrywki dla grup, w której każdy może poczuć się jak wynalazca;
  • 7Journey – portal dla młodzieży pomagający w dążeniu do celu autorstwa Jana Witkowskiego.

W Clipsterze rozwijane są także pomysły takie jak: szkółka pływania, sklep z asortymentem do pielęgnacji koniczy system sztucznej inteligencji do automatyzacji badań nad metabolizmem. Poza twórcami innowacyjnych rozwiązań mieszkają w nim również osoby poszukujące własnych projektów, które również opowiedzą o swoich działaniach:

– W Clipsterze realizuję ścieżkę rozwoju osobistego. Dołączyłem tu z chęcią doskonalenia zawodowego i otwarciem na dołączenie do któregoś z zespołów. Na ten moment wraz z tutorem pracujemy nad tym, by ustalić, jaka ścieżka kariery zawodowej byłaby dla mnie najlepsza. W tym celu rozmawiam z różnymi specjalistami z branży IT, którzy mają odmienne doświadczenia – przekonuje Bolesław Pająk, rezydent Clipstera.

W wydarzeniu wezmą udział także nowi „clipsterzy” wyłonieni podczas zakończonej 15 stycznia rekrutacji. Jakie pomysły będą wcielać w życie nowi mieszkańcy?

– Kreatywny potencjał Clipstera zwiększą projekty takie jak: browar restauracyjno-kontraktowy planowany w zabytkowym Wielkim Młynie w Gdańsku czy oferująca recycling ubrań. Jesteśmy ciekawi, jak te pomysły rozwiną się w najbliższych miesiącach – mówi Jan Wyrwiński z Alfabeat.

Prezentacja osiągnięć „clipsterów” odbędzie się29 stycznia o godz. 18.00 w Sztuce Wyboru w Garnizonie Kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.STARTER i Alfabeat zapraszają na wydarzenie w szczególności osoby, które chcą przekonać się, jak wygląda praca nad przeobrażeniem pomysłu w biznes, a także choć przez chwilę poczuć kreatywną atmosferę Clipstera. Dodatkowe informacje o wydarzeniu dostępne są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/763983853738234.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2017 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości