Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2010/10/13 09:20:17
Wystawa wynalazków w Warszawie

W dniach 20.10-22.10 do Warszawy zjadą wynalazcy z całego świata, aby zaprezentować swoje prace  podczas  IV Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Innowacji - IWIS 2010. Ekspozycja jest inicjatywą Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Ubiegłoroczna edycja międzynarodowej wystawy przyciągnęła m.in. wynalazców z Czech, Francji, Chin czy Tajwanu. Podczas IWIS 2009 swoje prace zaprezentowało ponadto 270 polskich twórców. Łącznie w Warszawie pokazano wówczas prawie 170 innowacji, z których najlepsze zostały wyróżnione nagrodami. Organizatorzy liczą, że i w tym roku impreza będzie się cieszyła równie dużym zainteresowaniem.

Warszawska ekspozycja jest okazją i dla wynalazców, którzy mogą zainteresować swoim produktem potencjalnych inwestorów lub dystrybutorów, i dla przedsiębiorców, którzy mają szansę zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi projektami. Tegorocznej ekspozycji będą patronowały m.in. Światowa Własności Intelektualnej ()oraz Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA).

Prace prezentowane podczas wystawy IWIS zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, a najciekawsze z nich otrzymają wyróżnienia. Wybranym innowacjom organizatorzy wręczą również nagrody specjalnem.in. medale organizacji i IFIA. Wystawa odbędzie się w dniach 20-22 października br.w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym hotelu „Gromada” w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 32.

Kontakt:
Wszelkich informacji udziela Biuro Krajowej Rady SPWIR
mgr inż. Andrzej Ciepielski
tel/fax 22 633 84 82
e-mail: biurospwir@gmail.com

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorówwspiera promocję polskich wynalazków podczas międzynarodowych ekspozycji i targów innowacji już od 1990 r. W tym czasie, z inicjatywy organizacji, prace twórców znad Wisły były prezentowane m.in. w Brukseli, Genewie, Hongkongu czy Moskwie. Dzięki pomocy stowarzyszenia podczas wystaw na całym świecie pokazano już ponad dwa tysiące polskich innowacji, które tylko w roku ubiegłym zostały wyróżnione aż 320 nagrodami. SPWiR jest m.in. członkiem Stowarzyszenia Europejskich Wynalazców (AEI)oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA), a ponadto współpracuje z Światową Organizacją Własności Intelektualnej ( ) w Genewie.

Współpraca: Łukasz Szoszkiewicz, Fot. Michał Zacharzewski/sxc.hu

Autor:Krzysztof Garski  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości