Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2017/04/18 11:26:39
Mocne wejście w świat globalnego biznesu. Rusza druga edycja ABSL Start-up Challenge

Korporacje i start-upy, z pozoru bardzo od siebie odległe, coraz częściej szukają możliwości współpracy. ABSL - , która zrzesza największych na polskim rynku graczy sektora nowoczesnych usług biznesowych, stworzyła platformę umożliwiającą nawiązanie takiej kooperacji. Rusza druga edycja ABSL Start-up Challenge - inicjatywy Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych.

ABSL

Globalne korporacje są otwarte na inwestycjei chętnie angażują się w rozwój nowych technologii. Twórcy małych, innowacyjnych przedsiębiorstw poszukują z kolei możliwości finansowania i ścieżek dystrybucji dla swoich produktów. Coraz częściej drogi start-upów i korporacji krzyżują się: światowi giganci dysponują biznesowym i dostępem do sieci potencjalnych klientów, a podmioty, które dopiero raczkują na rynku, szukają swego rodzaju mecenatu. ABSL, zrzeszająca w Polsce niemal 200 podmiotów sektora nowoczesnych usług biznesowych, dostrzegła ten trend. Właśnie rusza do drugiej edycji ABSL Start-up Challenge.

„Dla P&G to podstawa biznesu, a Polska jest dla nas jednym z kluczowych centrów światowych innowacji. Od lat przykładamy dużą wagę do współpracy ze startupami dzieląc się naszym doświadczeniem biznesowym i wspólnie poszukując innowacyjnych rozwiązań. P&G zapewnia startupom wyjątkową możliwość wykorzystania potencjału firmy o globalnym zasięgu oraz bezpośredniej współpracy z czołowymi ekspertami. Na drodze tej współpracy mogą powstać rozwiązania, które zostaną wdrożone globalnie. Z tych powodów ponownie zaangażowaliśmy się w ABSL Start-Up Challenge. Jesteśmy przekonani, że w programie pojawią się wyjątkowe projekty. Liczymy na to, że uczestnicy tegorocznej edycji zaskoczą nas i zaprezentują świeże, nieszablonowe rozwiązania dla biznesu”- komentuje Janusz Dziurzyński, Dyrektor P&G Global Business Services.

Laureaci pierwszej edycji sygnowanego przez ABSL konkursu, po niespełna roku od jego finału, coraz śmielej poruszają się w świecie polskiego biznesu, nakreślając jednocześnie plany rozwoju poza granicami kraju. W bieżącej edycji, do której zapisy startują 10 kwietnia na stronie http://startupchallenge.pl/, nowością są preeliminacje prowadzone przez ABSL Chapters - lokalne struktury Związku, działające w siedmiu miastach (Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław). Do udziału w konkursie może się zgłosić każdy zainteresowany start-up. Spośród wszystkich zgłoszeń Jury wybierze 70 firm do półfinałów, które odbędą się w drugiej połowie maja, w wymienionych wyżej miastach. Do ścisłego finału, zaplanowanego podczas 8. Konferencji ABSL w Łodzi 13 czerwca bieżącego roku, zostanie wybranych 7 start-upów. Jury złożone z przedstawicieli czołowych podmiotów reprezentujących sektor i firm wspierających jego rozwój wyłoni zwycięzcę.

Aby wziąć udział w ABSL Start-up Challenge, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia http://startupchallenge.pl/ i zgłosić projekt zgodnie z wytycznymi w formularzu. Partnerem ABSL Start-up Challenge jest Procter&Gamble. Organizator, podkreślając znaczenie tego rodzaju inicjatyw dla rozwoju biznesu w Polsce, prowadzi także rozmowy z innymi podmiotami.

ABSL

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) jest wiodącąorganizacjąreprezentującąnowoczesne usługi dla biznesu w Polsce. Wyznaczamy standardy i kierunki rozwoju branży, która jużteraz zatrudnia w naszym kraju ponad 200 000 osób i, biorąc pod uwagęszereg uwarunkowańekonomicznych, ma szansęstaćsięnajwiększym źródłem zatrudnienia w sektorze prywatnym. Od 2009 roku inspirujemy, wspieramy najlepsze praktyki, dajemy naszym członkom i partnerom możliwości wymiany wiedzy, pomysłów i doświadczeń.

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości