Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/06/21 15:43:33
Firma.gov.pl – szybka firmy

Przyszli przedsiębiorcy mogą korzystać z portalu firma.gov.pl, którego celem jest sprawne i bezproblemowe przeprowadzenie wnioskodawcy przez proces rejestracji firmy. Dzięki dostępowi do Internetu zakładanie własnej firmy stało się o wiele krótsze i nie zajmuje już tyle czasu, co kiedyś. Warto przyjrzeć się z bliska portalowi prowadzonemu przez Ministerstwo Gospodarki.

Poszczególne państwa Unii Europejskiej, w tym Polska, dostrzegają potrzebę wspierania mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które mają znaczący udział w generowaniu PKB. Jednym z mechanizmów, które mają na celu zachęcać do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa jest usprawniony i unowocześniony proces zakładania działalności gospodarczej. Dzięki dostępowi do portalu firma.gov.pl, wnioskodawca może bardzo szybko dokonać rejestracji firmy bez potrzeby chodzenia do urzędu.

Wiele osób nie ma czasu na zgłębianie zagadnień administracyjnych z obszaru przedsiębiorczości. Ich celem jest nadzorowanie i rozwijanie swojego pomysłu. Twórcy portalu dostrzegają tego typu trendy oraz potrzeby przyszłych przedsiębiorców i starają się wyręczyć takie osoby poprzez stworzenie jasnych procedur, nie wymagających nadmiernego wysiłku.

Celem projektu firma.gov.pl, jest maksymalne uproszczenie procedury zakładania działalności gospodarczej. Wystarczy zalogować się w serwisie i postępować według zaleceń. W sytuacji, gdy wnioskodawca ma problem z udzieleniem odpowiedzi lub nie wie, co wpisać w formularzu, nie ma przeszkód, aby skontaktować się z konsultantem. Infolinia działa od 7.00 do 17:00. Natomiast działalność gospodarczą można założyć o każdej porze dnia lub nocy.

Portal oferuje przyszłym przedsiębiorcom nie tylko szybkie założenie firmy, ale również podpowiada jak pozyskać środki finansowe na rozpoczęcie biznesu, jak krok po kroku założyć własną firmę, dobierając jej optymalną formę prawną oraz rodzaj opodatkowania. Ponadto wnioskodawcy będą mogli dowiedzą się o przydatnych szkoleniach i seminariach.

Więcej informacji na temat wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej można znaleźć na stronie www.firma.gov.pl. Numer infolinii 801 055 088.

Autor:Jan Daniel  


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2019 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości