Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2011/10/31 09:01:03
Międzynarodowa Wystawa Innowacji (IWIS) w Warszawie

W dniach 3-5 listopada 2011 roku w Centrum Kongresowo - Wystawienniczym hotelu Gromada przy ul. 17 stycznia 32 w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Innowacji, jest to już piąta edycja tego przedsięwzięcia. International Warsaw Show (IWIS) organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Tegoroczna wystawa odbywać się będzie pod patronatem Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców IFIA. Ze względu na trwający okres przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, organizowana wystawa będzie miała z pewnością ogromne znaczenie dla promocji Polskich innowacyjnych osiągnięć naukowo-technicznych. W trakcie trwania Międzynarodowej Wystawy Innowacji zorganizowany zostanie Pierwszy Światowy Konkurs Wynalazków Chemicznych. Pomysł narodził się w związku z trwającym Międzynarodowym Rokiem Chemii oraz Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie.

Rozwiązania prezentowane na wystawie będą oceniane oraz nagradzane medalami i nagrodami specjalnymi, przez Międzynarodowe Jury. Dodatkowo spośród zgłoszeń w ramach Pierwszego Światowego Konkursu Wynalazków Chemicznych wyłoniona zostanie nagroda główna w wysokości 10 000 zł. Międzynarodowa Warszawska Wystawa Innowacji będzie również doskonałą okazją do wyłonienia i wręczenia odznak – International of Merite dla wybitnych innowatorów. Co ważne, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów będzie prowadzić aktywną promocję wynalazków również po zakończeniu wystawy. Innowacyjne rozwiązania mogą być zgłaszane w 20 kategoriach jurorskich, są to między innymi: ekologia, ochrona środowiska; budownictwo i modernizacja mieszkań; elektryka i energetyka; przemysł chemiczny; medycyna i biotechnologia; sport; czas wolny oraz inne.

W międzynarodowym przedsięwzięciu udział wezmą wystawcy z 30 krajów: Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Szacuje się, że w wystawie zaprezentowanych będzie ponad 550 rozwiązań o charakterze innowacyjnym. Jest to największa tego typu działalność wystawiennicza w naszej części Europy.

Autor:Alicja Haraf Miłosz Wójcik 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości