Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2013/05/29 10:51:43
Festiwal Przemysłów Kreatywnych trwa!

Festiwal Przemysłów Kreatywnych to pierwsza tego typu impreza w Elblągu, która łączy szereg różnorodnych wydarzeń: happeningi, wystawy i warsztaty, które mają na celu pobudzenie mieszkańców miasta do szeroko rozumianych działań kreatywnych. 7 czerwca rozpoczną się Targi Przemysłów Kreatywnych.

W programie Festiwalu znaleźć można m.in. Wystawę „Twórcy” -  cykl kilkudziesięciu zdjęć wykonanych przez adeptów sztuki fotografii, prezentujący elblążan pracujących w różnych dziedzinach przemysłów kreatywnych. Wystawa prezentowana jest przez autorów w różnych miejscach przestrzeni publicznej Elbląga.

W maju uczestnicy Festiwalu mogli projektować i zmieniać wygląd najbliższej przestrzeni w ramach akcji „Kolorujemy podwórka”. Przewidziano także warsztaty multimedialne, animacji filmowych oraz warsztaty z technologii cięcia woda.

Najbliższe wydarzenie to Targi Przemysłów Kreatywnych, które odbędą się 7 czerwca w godz. 10.00 – 19.00 w siedzibie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Przedsiębiorcy, twórcy, projektanci działający w różnych branżach przemysłów kreatywnychzaprezentują produkty i usługi zrealizowane wg autorskich projektów, ukierunkowane na innowacyjność, poszukiwanie nowych rozwiązań oraz przełamywanie schematów. Produkty pochodzić będą z takich dziedzin jak: reklama, architektura, sztuka wizualna, rynek antyków, rzemiosło i rękodzieło, design, moda, i fotografia, programy i gry komputerowe, muzyka, sztuki performatywne, rynek wydawniczy, telewizja i radio, dziedzictwo kulturowe, biblioteki, telefonia komórkowa i nowoczesne technologie.

Tego samego dnia tj. 7 czerwca w godz. 9:30 – 13:00 w sali kameralnej kina Światowid odbędzie się towarzyszący targom panel dyskusyjny pt. „Przemysły kreatywne – po pierwsze edukacja”. Wstęp wolny na oba wydarzenia.

Szczegóły znaleźć można w programie Festiwalu na stronie : http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/je/ oraz www.portel.pl/artykul.php3?i=65720

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

 

Więcej nt. przemysłów kreatywnych znaleźć można tutaj.

Autor:Agnieszka Katowicz 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości