Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2016/12/05 09:04:17
Dzień otwarty Domów Pasywnych

Zrównoważona Infrastruktura, jeden z 16 Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce, zaprasza na dzień otwarty DOMÓW PASYWNYCH, który odbędzie się w Kokotowie koło Krakowa w dniu 10 grudnia 2016r.

Celem wydarzenia jest promocja innowacyjnych rozwiązań wysokoenergooszczędnych w budownictwie. Dom pasywny pozwala na roczne oszczędności na kosztach energii na poziomie 90% oraz nie emituje do atmosfery żadnych zanieczyszczeń. Rozwiązania opracowane w klastrze pozwalają  zbudować dom, który zapewnia komfort termiczny przez cały rok, zdrowy mikroklimat wewnętrzny oraz powietrze wolne od alergenów, pyłów i zanieczyszczeń. Proponowane rozwiązania opierają się na tradycyjnej murowanej technologii i są dostępne w cenie budynków tradycyjnych. Zapraszamy  na spotkanie wszystkich planujących budowę domu, poszukujących innowacyjnych, dostępnych cenowo rozwiązań, którym leży na sercu zdrowie i komfort domowników, środowisko naturalne i oszczędności na eksploatacji.

Dzień otwarty zorganizowany będzie w pokazowym domu pasywnym Klastra Zrównoważona Infrastruktura, wybudowanym pod Krakowem w ramach projektu z poddziałania 5.1 POIG, dofinansowanego przez PARP.  W programie  nie zabraknie konsultacji z ekspertami klastra z zakresu projektowania, instalacji sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych i fotowoltoaicznych. Będzie można także zobaczyć wszystkie zastosowane rozwiązania w praktyce. W kontekście walki ze smogiem i niską emisją domy pasywne są doskonałą odpowiedzią na problem, z którym zmaga się szczególnie Małopolska.

Szczegóły pod nr telefonu 603 525 634 oraz na www.facebook.com/KlasterZrownowazonaInfrastruktura

Autor:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości