Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2015/03/26 10:03:36
Rusza pierwszy, zasilany sztuczną inteligencją, akcelerator biznesu

Wystartował Internest – pionierska platforma internetowa, dedykowana społecznościowemu rozwojowi projektów z pogranicza designu i technologii. To niespotykany dotąd w Polsce projekt biznesowy, w całości zrealizowany w przestrzeni wirtualnej. Stanowi platformę spotkań przedsiębiorców z rynkiem, przestrzeń dla tych, którzy chcą urzeczywistnić własne pomysły lub włączyć się w działania innych. Jak to działa? Obejrzyj krótki .

To, co wyróżnia Internest na rynku, to wykorzystanie sztucznej inteligencji do realizacji celów biznesowych obu stron rynku. – Platforma została zbudowana w oparciu o sieć neuronową, która uczy się preferencji użytkowników, by sugerować im projekty i oferty pracy, które potencjalnie mogą najbardziej ich zainteresować. Dzięki temu możemy ograniczyć przypadkowość, jakiej doświadczamy w codziennym życiu, gdzie zwykle trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu i czasie, by kogoś poznać lub czegoś się dowiedzieć – mówią twórcy platformy, Katarzyna Janocha i Marek Kotelnicki.

Pomysł na stworzenie Internest powstał w wyniku śledzenia trudności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy, i z chęci ułatwienia im rozwoju ich biznesu – Od lat obserwowaliśmy jak wiele głów dokoła nas aż huczy od dobrych pomysłów i jak niewiele z nich jest w ogóle realizowanych. Powodem tego nie zawsze był brak funduszy – częściej brak czasu, kontaktów czy wiedzy o samym rynku. Postanowiliśmy zrobić coś, co tym zdeterminowanym wizjonerom usunie największe kłody spod nóg – wyjaśnia Marek Kotelnicki.

Jedną z głównych możliwości, jakie daje Internest, jest tworzenie własnych projektów i angażowanie społeczności w ich realizację. Na platformie każdy sam określa kogo i czego potrzebuje, w jaki sposób będzie weryfikować umiejętności osób zainteresowanych współpracą i jak ich wynagrodzi. Może na przykład skorzystać ze wsparcia innych użytkowników przy optymalizacji modelu biznesowego, zbudować zespół ludzi lub zebrać środki na realizację swojego przedsięwzięcia. Wszystko poto, by współdzielić ryzyko i maksymalizować szanse w biznesie.- Internest opiera się na  crowdsourcingu i ekonomii współdzielenia (z ang. sharing economy). Możesz m.in. zebraćpieniądze od ludzi, by następnie przekazać je w formie wynagrodzenia za wykonaną pracę, zgłoszone pomysły, rozwiązane problemy. To proste i sprawiedliwe  –podkreślaKatarzyna Janocha.

Nie zawsze jednak trzeba mieć własny projekt biznesowy, by z satysfakcją korzystać z Internest. Platforma jest przestrzenią rozwoju projektów, w które użytkownicy mogą się angażować. Wystarczy stworzyć profil i opisać swoje zainteresowania i kompetencje, a inteligentny algorytm będzie dopasowywać na ich podstawie odpowiednie projekty i proponować konkretne oferty współpracy. Już teraz na platformie są dostępne pierwsze pomysły, w które można się zaangażować. Kolejne są w przygotowaniu, m.in.:

Budowa Kropelki - najbardziej ekonomicznego pojazdu w Polsce, mogącego przejechać 1000 km na jednym litrze paliwa.

Wynalazek Piotra Górskiego z AP Dizajn - Just pen - opatentowany projekt długopisu, który obsługuje się tylko jednym palcem.

 

Lampki tlące Braci Ebert – kształty zamknięte w szklanej bańce, dookoła których świeci gaz szlachetny. Ich największą wartością jest to, że w lampce można zawrzeć złożony kształt żarnika.

Korzystanie z platformy jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.  Dla tych, którzy zechcą wesprzeć jej działalność finansowo twórcy przewidzieli możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie www.interne.st.

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Katarzyna Janocha


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości