Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/11/15 14:14:23
Konkursu „Laur Innowacyjności” o nagrodę imienia Stanisława Staszica - Staszice

Za kilkanaście dni, we wtorek 27 listopada br. czeka nas uroczysta gala wręczenia statuetek i wyróżnień w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Laur Innowacyjności o nagrodę imienia Stanisława Staszica - „Staszice”.

Nagrodzone zostaną wdrożone w minionym roku projekty, które wyróżniają się nie tylko innowacyjnością w zakresie technologicznych i materiałowych rozwiązań, ale także efektywnością gospodarczą, bo – jak mawiał nagrody, Stanisław Staszic - „wynalazki dopotąd są  czczym tylko rozumu wywodem albo próżniactwa zabawą, dopokąd nie są zastosowane  do użytku narodów”.

Warto przypomnieć, że „Staszice” - Laury Innowacyjności  w 2011 r. otrzymały:
Brązowy – PLATAN z Sopotu za zaprojektowanie i wdrożenie do sprzedaży serwera telekomunikacyjnego PBX Server Libra o maksymalnej pojemności 600 użytkowników,
Srebrny – Pojazdy Specjalistyczne, Zbigniew Szcześniak z Bielska-Białej z Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego KWZ „Mamut”
Złoty – Kromiss-Bis z Częstochowy za stalowe elektroenergetyczne słupy rurowe linii 400 kV Pasikurowice – Wrocław (PAS-400).

W bieżącym roku "Laury Innowacyjności" zostaną rozdane w 10 kategoriach !!!

Galę, która odbędzie się w Warszawskim Domu NOT, poprzedzi konferencja pt. „Od pomysłu przez do wdrożenia – to postęp w życiu”. Celem konferencji jest zobrazowanie rozwoju w małych i średnich przedsiębiorstwach jako kluczowej sprawy dla przyspieszenia gospodarczego Polski.

Więcej infromacji
 

Autor:Informacja prasowa , Współpraca: Janusz M. Kowalski


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości