Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Newsy
2012/06/25 11:10:10
Zaproszenie na konferencję oraz Creative Mikser 4 !!!

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na:

Rzemiosło artystyczne na nowo - konferencja projektu Salon Artystów Rzemiosła

(od godz. 15.00)

Będą z nami:

Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Olga Werbeniec -  Prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów

Zenona Bańkowska - Towarzystwo Amicus

Marek Biń - zegarmistrzostwo,

Tomasz Gil - grawerstwo

Anna Skuczyńska - filc i tkanina artystyczna

Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, związany z administracją publiczną od 1997r. Od 2007r. miejskiego ratusza. Wykładowca akademicki, kilkunastu programów szkoleniowych, ekspert z zakresu polityki spójności i zarządzania funduszami strukturalnymi. Miasto st. Warszawa prowadzi szereg inicjatyw mających na celu rozwój przedsiębiorczości i podnoszenie konkurencyjności Warszawy.

Marek Biń - Mistrz zegarmistrzostwa. Od 1974 roku wykonuje to rzadkie i unikalne artystyczne rzemiosło, prowadząc obecnie pracownię na Nowym Mieście w Warszawie. 
Mistrz Marek Biń naprawia, konserwuje, a także wyrabia zegary kierując się zasadą zachowania maksymalnej wierności oryginałowi. Dzięki rozległej wiedzy fachowej z zakresu zegarmistrzostwa oraz praktyce u najlepszych starych mistrzów w Monachium i Londynie przywraca "do życia" zegary, które nierzadko właściciele chcieli traktować już tylko jako atrapy. 
Mistrz Marek Biń jest ekspertem w swoim fachu. posiada uprawnienia biegłego sądowego, jest rzeczoznawcą Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Z jego pomocy i konsultacji  korzystają wydawcy książek o zegarach oraz dziennikarze piszący o alternatywnych sposobach inwestowania. Współpracuje z pismami branżowymi. Doradza początkującym kolekcjonerom oraz potencjalnym nabywcom zegarów.

Tomasz Gil – Mistrz grawerstwa Tomasz Gil stosuje wymagającą benedyktyńskiej cierpliwości tradycyjną technikę grawerowania ręcznego, obecnie coraz rzadziej stosowaną, nie stroniąc jednakże od nowoczesnych technologii grawerowania komputerowego, często łącząc z powodzeniem obie techniki . Grawerowanie ręczne nadaje każdemu wyrobowi  niepowtarzalny, artystyczny efekt, płynący z bezpośredniego kontaktu artysty z grawerowanym tworzywem.

Anna Skuczyńska - projektantka i autorka wielu oryginalnych prac z zakresu  tkaniny unikatowej, specjalizująca się w artystycznym  filcowaniu na mokro - www.filcemmalowane.eu .Spod jej  rąk wychodzą doskonałe jakościowo  unikaty  o pięknych barwach i oryginalnych wzorach.   Sama  projektuje i stara się, aby wykonane przez nią rzeczy  były  dopracowane w każdym szczególe - „malowane filcem”  jedwabne szale,   odzież , torby.

 

Więcej informacji : http://www.salonartystowrzemiosla.pl/

 

Miasto Stołeczne Warszawa oraz British Council zapraszają na:

 

CREATIVE MIKSER 4. Spotkanie Branży Kreatywnej

 

Promocja twórczości kreatywnej online i nie tylko

 

Na ile sposobów można być kreatywnym i przedsiębiorczym online…i nie tylko? Jak promować się w sieci i poza nią? O nowych możliwościach promocji, które stały się dostępne dla artystów dzięki popularności portali społecznościowych.  Jak można wyróżnić się w sieci, nie dysponując budżetem?

 

27 czerwca

godz. 18.00

 

Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Ul. Świętojerska 5/7, Warszawa

 

Miasto Stołeczne Warszawa i British Councilpo raz czwarty zapraszają na spotkanie przedsiębiorców sektora kreatywnego – Creative Mikser 4. Tym razem zaproszeni goście opowiedzą o kreatywnych sposobach promocji i działalności w sieci i poza nią.

 

Będą z nami:

 

Michał Olszewski - Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy 

Ewa Ayton - Dyrektor ds. Sztuki i Kultury, British Council, www.britishcouncil.pl

Maciej Mazerant - Założyciel serwisu www.ladnienaprawie.pl

Radek Miszczak - Managing Director Agencji Joy Intermedia

Michał Kowalski - Redaktor www.creatives.waw.pl

Krawczynski - Architekt, pianista i promotor kultury

 

Po prezentacjach  zapraszamy na koktajl

 

O oprawę muzyczną zadba Mike Polarny

www.mikepolarny.com

Partnerzy spotkania:Joy Intermedia www.joyintermedia.pl , designteka.pl, Łowcy Designu

 

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji: mdabkowska@um.warszawa.pl

 

Więcej o prelegentach:

Michał Olszewski

Wiceprezydent Miasta st. Warszawy, związany z administracją publiczną od 1997r. Od 2007r. miejskiego ratusza. Wykładowca akademicki, kilkunastu programów szkoleniowych, ekspert z zakresu polityki spójności i zarządzania funduszami strukturalnymi. Miasto st. Warszawa prowadzi szereg inicjatyw mających na celu rozwój przedsiębiorczości i podnoszenie konkurencyjności Warszawy.

Ewa Ayton

Dyrektor Działu Arts & Culture w British Council w Polsce, wraz z zespołem prowadzi program promujący sztukę brytyjską New Connections, który między innymi dotyczy kreatywności i przedsiębiorczości w kulturze. W latach 2007-2011 była Regionalnym Menedżerem projektu Creative Cities realizowanego w 15 krajach (Północna i Centralna Europa, Rosja i Ukraina). Obecnie jest także menadżerem 3 letniego projektu CENTRES, wspieranego przez Unię Europejską, który realizowany jest w 8 krajach Unii Europejskiej i poświęcony jest rozwijaniu postaw kreatywnychi i przedsiębiorczych w szkołach średnich.

 

www.britishcouncil.pl

www.creativeeconomy.britishcouncil.org

https://www.facebook.com/britishcouncilpolska

https://www.facebook.com/CentresProject

 

Maciej Mazerant

Wydawca magazynu Purpose - Kultura, Nauka, Przedsiębiorczość (www.purose.com.pl), Redaktor Naczelny magazynu Innowacje & Design_pl (www.magazyn-design.pl), współzałożyciel serwisu Ładnie Naprawię - Artyści w swoim fachu (www.ladnienaprawie.pl) oraz sklepu internetowego wraz z modułem inwestycyjnym Pluseco (www.pluseco.pl

Radek Miszczak

Dyrektor zarządzający i współwłaściciel wrocławskiej agencji interaktywnej Joy Intermedia, specjalizującej się w tworzeniu nowoczesnych narzędzi do wspierania promocji i sprzedaży (aplikacje internetowe i social media, aplikacje mobilne) oraz firmy Rocket Media, kompleksowo zajmującej się reklamą w internecie (m.in. pozycjonowanie stron www wyszukiwarkach, Google AdWords, Facebook Ads). Pasjonat czarnej muzyki, współ dwóch encyklopedii (o r&b/soul oraz hip-hop). Zwycięzca polskiego etapu międzynarodowefgo konkursu International Young Music 2009, organizowanego przez British Council. 

Kontakt: r.miszczak@joyintermedia.pl           www.joyintermedia.pl       

Michał Kowalski

Od 13 lat związany z przemysłami kreatywnymi. Twórca sukcesu jednej z najbardziej rozpoznawalnych projektantek mody, m.in. otworzył pierwszy w Polsce butik pod ą projektanta. Producent wielu pokazów mody, np. jedynego w historii we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Pomysłodawca i współwydawca książki o historii mody o innowacyjnej formule „Chłopczyce, uwodzicielki, damy. Polska moda Międzywojnia”. Twórca prywatnej biblioteki/księgarni Design Point w Kazimierzu Dolnym. Członek Young Creative Entrepreneurs Club przy British Council. Pracował jako szef produkcji reklamowych sesji zdjęciowe w domu produkcyjnym ShootMe, gdzie współpracował z jednymi z najlepszych fotografów w Polsce. Współpracuje z Biurem Kultury i Biurem Funduszy Europejskich UM Warszawy przy projektach związanych z przemysłami kreatywnymi i kultury. Prowadzi warsztaty, szkolenia i coutching dla aktualnych i przyszłych przedsiębiorców kreatywnych. Współtwórca portalu creatives.waw.pl oraz Akcji Kreatywność, ogólnokrajowych projektów promujących przemysły kreatywne. www.creatives.waw.pl

Krawczyński

Australijski dyplomowany architekt, projektant wnętrz, pianista, dyrektor firmy Carshade Australia Pty Ltd, konsultant marketingowy, prezes Fundacji "Przyszłość Polski", menadżer.  Jego ojciec Zbigniew Krawczynski, także architekt, nadzorował odbudowę Starego Miasta w Warszawie po II w.ś. W 1959 roku wyjechał z Polski do Australii, gdzie rozpoczął swoją karierę najpierw jako pianista, a następnie jako architekt. Do jego licznych osiągnięć zawodowych zaliczyć można nadzór nad przebudową Sydney Opera House. W 2004 roku wrócił do Polski. Przez ostatnie 5 lat Krawczynski promował polską kulturę, dawał wykłady i opracowywał biznesową i artystyczną współpracę między Polską a Zachodem.  Był producentem filmu o Chopinie i współpracował przy australijsko-brytyjsko-polskim filmie o odbudowie Warszawy ("Jak feniks z popiołów"). Obecnie, wspólnie z grupą ekspertów, pracuje nad międzynarodowym projektem łączącym artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Australii, Chile, Francji i Niemiec. Jest prezesem Fundacji "Polska Przyszłość" (The Future for Poland).

 

********************************************************************************************************


Creative Mikser to cykliczne spotkania branży kreatywnej organizowane przez British Council i Miasto Stołeczne Warszawa. To prezentacje, dyskusje oraz możliwośćnawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi.

Według definicji brytyjskiego Ministerstwa Kultury, Mediów i Sportu, do branż sektora kreatywnego klasyfikują się: reklama, (w tym video), architektura, muzyka, rynek sztuki (w tym restauracja dzieł sztuki i rynek antyków), muzyka, teatr, taniec (sztuki performatywne), gry komputerowe, rynek wydawniczy, rękodzieło i rzemiosło artystyczne, oprogramowanie i usługi komputerowe, projektowanie / wzornictwo, radio i telewizja, projektowanie mody. 

Badania, m.in. zlecone w 2006 przez Komisję Europejską, pokazują, że branże twórcze i kreatywne gospodarki są kluczową siłą napędową rozwoju miast i regionów, ponieważ wspierają innowacje, które są niezbędne do rozwoju innych sektorów. Sektor przemysłu kreatywnego jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w europejskiej gospodarce, znacząco przyczyniającym się do wzrostu PKB i zatrudnienia. 

O organizatorach:

Miasto Stołeczne Warszawaprowadzi szereg programów wspierających przedsiębiorczość i kreatywność, a szczególnie istotne są inicjatywy skierowane w tym zakresie do małych i średnich przedsiębiorstw. 
www.um.warszawa.pl


British Council jako instytucja promująca Wielką Brytanię z dużym zaangażowaniem wspiera inne kraje w rozwijaniu koncepcji sektorów kreatywnych i przedsiębiorczości w kulturze, przekazując w tym obszarze i udzielając wsparcia tym, którzy rozpoczęli swoją działalność w sferze kultury i odnoszą na tym polu sukcesy. W ramach projektu Creative and Cultural Economy organizowane są konkursy dla młodych przedsiębiorców kreatywnych, seminaria, konferencje i warsztaty z udziałem ekspertów w Wielkiej Brytanii oraz inne działania mające na celu budowanie międzynarodowej społeczności osób kreatywnych.

www.britishcouncil.pl

www.creativeeconomy.britishcouncil.org

https://www.facebook.com/britishcouncilpolska

https://www.facebook.com/CentresProject


Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/474823849198117/

:Informacja prasowa 


powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości