Portal Finanse Firma Klastry Instytucje Promocja Polityka
Przeglądy polskiej prasy i Internetu
2011/03/30 12:25:26
Bioconnect 2011 w Poznaniu

Poznańska konferencja naukowa Bioconnect 2011 uzupełni ofertę X Łódzkich Targów BioForum 2011. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w dniach 9-10 maja 2011 r. do Poznania przyjedzie ponad 120 polskich i zagranicznych przedstawicieli świata nauki i biznesu.

To już dziesiąta edycja BioForum. Z okazji jubileuszu, pierwszy raz odbędzie się w rozszerzonej formule, łącząc dwa miasta – Łódź oraz Poznań. Konferencja pt. „Współpraca biznes – nauka w ramach europejskich bioregionów – Bioconnect 2011” potrwa od 9 do 10 maja w hotelu Andersia.

Tematem przewodnim spotkania będzie transfer wiedzy i technologii. Prelegenci omówią ważne zagadnienia związane z zarządzaniem własnością intelektualną oraz zasady współpracy międzynarodowej. Jako przykład posłużą bioregiony. Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli 5 europejskich powiązań:  niemieckiego BioTOP Berlin-Brandenburg, BioSaxony i Bavarian Biotech Cluster, fińskiego BioCity Turku, węgierskiego Hungarian Association.

Jak poinformowała PAP, wśród prelegentów pojawią się znane osobistości w dziedzinie biochemii i innowacyjności nie tylko z Polki, ale również z zagranicy. Prof. Piotr Chomczyński, znany biochemik i przedsiębiorca, wygłosi wykład inauguracyjny. O swoich doświadczeniach w biochemii opowiedzą także znani naukowcy, wśród nich dr Haim V. Levy, Antal Ördög czy prof. Pekka Hänninen. Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity i Dr Maciej Sip z SN BIOTECH TECHNOLOGIES L.P będą reprezentować w dyskusji sferę biznesową. Zaplanowano także wstąpienia specjalistów z zakresu prawa patentowego i przedstawicieli Bioregionów.

Organizatorami imprezy są Bioregion Wielkopolska, Bio-Tech Consulting oraz Nickel Technology Park. Patronat honorowy nad konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O BioForum 2011 w Łodzi pisaliśmy na Portalu Innowacji. na Bioconnect jest dostępna na stronie http://www.ntpp.pl/bioconnect-2011/registration//

Izabela Rutkowska, materiał opracowany na podstawie artykułu „Poznań: w maju konferencja Bioconnect 2011”, PAP, 28.03.2011 r.powrót | do góry | strona główna | kalendarium | regulamin serwisu | pliki cookies | kontakt
Portal jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

© 2005-2018 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości